Таку заяву зробили вчені з Лондонського інституту медичних наук MRC, Королівської лікарні Бромтона і Імперського коледжу, стаття яких вийшла у Journal of the American College of Cardiology.

Читайте також: Скільки можна вживати алкоголю, не шкодячи здоров'ю

Ген тітін (або коннектін) – найбільший з відомих білків, він складається з понад 38 тисяч амінокислот та відповідає за найважливішу функцію – бере участь у скороченні поперечно-смугастих м'язів серця.

Мутації у ньому викликають дилатаційну кардіоміопатію – обсяг порожнин серця без стоншення стінок суттєво збільшується, що провокує розвиток серцевої недостатності та раптової смерті.

Під час експерименту вчені дослідили пацієнтів з алкогольною кардіоміопатією, яка розвивається, при надзвичайно великому споживанні алкоголю (наприклад, 7 пляшок вина в тиждень протягом 5 або більше років). Вони з'ясували, що 13,5% людей мали серйозні мутації у гені тітін.

Окрім того, у людей, які трішки перевищували рекомендовану кількість спожитого за тиждень алкоголю (140 мілілітрів чистого етанолу), функції серця також порушувалися.