Читайте також: Конфлікт між Індією та Пакистаном: у чому суть і які можуть бути наслідки для світу

Новий спалах конфлікту виник на початку лютого, коли було підірвано автобус з індійськими військовослужбовцями. Тоді загинуло 40 осіб. Індія звинуватила у теракті місцевих сепаратистів, яких, на думку представників країни, підтримує Пакистан. Це викликало бурхливу реакцію в Делі – урядовці були розлючені, населення також негативно відреагувало на інцидент.

У відповідь індійські літаки під час повітряного бою напередодні збили літак ВПС Пакистану. У Пакистані, своєю чергою, повідомили про знищення двох індійських винищувачів у повітряному просторі своєю країни. Тож заяви обох країн – суперечливі. Проте їхні високопосадовці зазначили, що хотіли б уникнути війни.

Кашмір
Карта останніх спалахів конфлікту у Кашмірі / Scott Reinhard

Чи може початися повномасштабна війна?

Цілком ймовірно, проте говорити про це дещо зарано.

Експерт Майдану закордонних справ Олег Бєлоколос у коментарі 24 каналу зазначив, що наразі є сумніви щодо такого розвитку подій. Однак прикордонні сутички – цілком вірогідні. Щонайменше, може призупинитися це крихке примирення між країнами, яке було до цього.

Дивіться відео з місця падіння індійських літаків:

Які будуть наслідки загострення конфлікту для світу?

Індія та Пакистан – дві великі держави, які мають ядерну зброю та засоби доставки зброї масового знищення. Тобто новий спалах конфлікту негативним чином вплине на міжнародну безпеку, на світову економіку і, звісно, на ситуацію у регіоні. Це призведе і до ускладнення боротьби з терористичними угрупованнями – такими, як "Ісламська держава".

США, Євросоюз та Китай уже закликали обидві сторони до стриманості. Проте реакції американського президента Дональда Трампа наразі немає.

Також експерти вважають, що негативно вплинути на ситуацію можуть, зокрема, парламентські вибори в Індії, які відбудуться цього року. Загостренню конфлікту може сприяти саме риторика ультраправих.

Читайте також: Українцям радять не відвідувати Індію через небезпеку

Як це вплине на Україну?

Негативно. За словами Олега Бєлоколоса, будь-який конфлікт між Індією і Пакистаном наразі не в наших інтересах, оскільки це може відволікти увагу світової спільноти від ситуації на Донбасі. Якщо почнеться повномасштабна війна між цими країнами, то основна увага світових лідерів буде там.

Ядерна зброя
Держави, які мають ядерну зброю