За законопроект, згідно із даними, які оприлюднені на сайті Конгресу, проголосував 391 конгресмен. Цим законопроектом США повинні допомогти країнам у Центральній та Східній Європі, зокрема Україні, зменшити свою залежність від імпорту енергоресурсів з країн, таких як Російська Федерація, які використовують енергетичну залежність для політичного вплив на уряди цих країн.

Читайте також: США виділить понад 1 мільйон доларів на розвиток безпечного інтернету в Україні

Законопроект дозволить Держдепартаменту США виділити у 2021 фінансовому році $580 млн на зменшення російського енергетичного впливу на країни Європи і стимулювання альтернативних інвестицій, пише Bloomberg.

Документ ще повинні прийняти в Сенаті США, після чого його має підписати президент США Дональд Трамп.

До слова, раніше повідомлялось, що російський газопровід "Північний потік-2", будівництво якого викликало осуд у міжнародної спільноти, насправді не зможе замінити транзит через газу Україну.

США категорично засуджує будівництво газопроводу. Вашингтон переконаний, що "Північний потік-2" разом із "Турецьким потоком" дасть можливість Москві реалізувати погрози про припинення транзиту газу територією України.

Що таке "Північний потік-2"?Це друга гілка вже наявного "Північного потоку". Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярдів кубічних метрів газу в рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. "Північний потік-2" починається у російському Виборзі, проходить дном Балтійського моря та пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді. Загалом – 1230 кілометрів. Вже побудовано приблизно 700 кілометрів.


Де проходить "Північний потік-2"

Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Фахівці переконують, що з точки зору прибутковості – це взагалі не вигідний проект. Крім того, існують твердження, що поява "Північного потоку-2" збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. До слова, Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.