Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час зустрічі з міністром транспорту Франції Елізабет Борн, повідомляє прес-служба відомства.

Читайте також: Нічого конкретного: у Раді ЄС не поспішають із санкціями проти РФ через агресію на Азові

Якщо РФ зійде з рук ситуація в Керченські протоці, то наступного року вони будуть робити те саме в Чорному і Балтійському морях. Тому дуже важливо, щоб наші європейські та американські союзники говорили одним голосом і я радий, що це відбувається,
– зазначив Омелян.

За його словами, європейські платники податків повинні платити додатково через те, що Росія вирішила ігнорувати норми міжнародного права.

Кожне п’яте судно, яке зупиняється росіянами і очікує кілька діб, – під європейським прапором. Добовий простій судна коштує від 10 до 50 тисяч доларів,
– додав міністр.

Він також подякував уряду Франції за підтримку України в ситуації агресії та провокацій Росії в Азовському морі.

Що сталось у Керченській протоці?25 листопада прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових в Азовському морі.

2 малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм. Проте в Росії заявили, що нібито українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких вже арештували в окупованому Криму.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. А Росія почала блокувати українські судна та порти в Азовському морі.

28 листопада "суд" в окупованому Криму всім 24-м полоненим українським морякам обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці.

29 листопада полонених військових вивезли до Москви у СІЗО.