Про козирі Зеленського заявив депутат від партії "Слуга народу" Святослав Юраш у програмі "Що це було" в етері 24 каналу.

Важливо! Формула Штайнмаєра: на що погодилась Україна та що буде далі

"Перше – це його тріумфальна перемога на президентських виборах, і чітка та зрозуміла – на парламентських виборах. Це його козир – що він має ситуацію-контроль в Україні. Це дозволить Зеленському дебютувати в нормандському форматі як повногранному лідеру ситуації в країні", – відповів нардеп.

За його словами, це перетворює Зеленського з об’єкта в суб’єкта, який зможе впливати на ситуацію і змінювати її.

А друге: тим, що сталося вчора (йдеться про підписання формули Штайнмаєра, – 24 канал), ми уможливили цю зустріч. Також були представлені червоні лінії, на які Україна на компроміс не піде. Йдеться про кордони, людей тощо. І постійна теза про території, де неможливі вибори під дулом автомата. Адже ми розуміємо по Криму, на що такі вибори перетворяться,
– заявив Юраш.

На питання, чи будуть вибори на Донбасі, якщо Росія не відведе свої війська, Юраш відповів, що тут можна малювати мільйон варіантів.

"Включно з українськими танками в Москві, які дулом змусять Путіна... передати Україні ще щось, окрім східних територій", – наголосив депутат.

Зазначимо, що ще 1 жовтня Українська сторона підписала у Мінську формулу Штайнмаєра щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Насправді ж представник України в ТКГ Леонід Кучма передав представнику ОБСЄ Мартіну Сайдіку лист, у якому держава погоджується із формулюваннями формули Штайнмаєра, які раніше узгодили радники глав держав нормандського формату.

Про що йдеться в формулі Штайнмаєра?Згідно з формулою, на постійні основі почне діяти тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Йдеться про закон про особливий статус Донбасу.

Це відбудеться, якщо в ОРДЛО пройдуть вибори за українським законодавством, а також після публікації звіту ОБСЄ, де зазначатиметься: вибори відбулись у відповідності до стандартів ОБСЄ та міжнародних стандартів демократичних виборів.

Як наголосив Президент України, вибори відбудуться лише за умови, що з території ОРДЛО мають бути виведені російські війська, а захоплена частина українсько-російського кордону повинна бути переданою під контроль України. Інакше вибори в ОРДЛО не відбудуться.