Помічник митрополита Православної церкви України Епіфанія Іван Сидор в інтерв'ю "Народній правді" прокоментував заборони, які існують під час Великого посту.

Читайте також: Великий піст 2019: що можна їсти та що не треба робити

Під час посту варто утриматися від м'ясних та молочних продуктів, проте набагато важливіше не вступати у конфлікти з рідними та близькими.

Трапляється, що людина не вживає молока і м’яса, проте натомість стає дратівливою, засуджує людей, нервує і свариться. Є такий вислів: "Не їж ближнього свого". Буває, що людина не їсть заборонених продуктів, але "їсть" близьких. У такому випадку краще їсти м'ясо, а не тих, хто поруч,
– зауважив помічник Епіфанія.

У всьому має бути розумна межа, а тілесний піст має обов’язково поєднуватися із духовним.

"А що таке духовний піст? Більше молитви, сповідь, причастя, а також наш стиль життя, коли ми менше засуджуємо, заздримо, обманюємо й піддаємося поганим звичкам, будь то алкоголь, цигарки чи перегляд серіалів", – додав Іван Сидор.

Що можна їсти під час посту? Овочі та фрукти – морква, картопля, буряк, квашена капуста, огірки, кукурудза, горошок, яблука, гранат, банани і цитрусові; сухофрукти, гогіхи, мед, гриби, каші, печиво та солодощі без молока і масла.

Замість м'яса, молока і яєць можна замінити продуктами, в яких міститься рослинний білок баклажани, арахіс, сочевицю, сою та всі рослині сімейства бобових.