Таку думку в коментарі Телеканалу новин "24" висловив колишній заступник голови НБУ Олександр Савченко.

На думку експерта, кредит від МВФ вирішує дві проблеми не допустить дефолту та приверне увагу іноземних інвесторів. Однак наразі фінансова система складається так, що ці гроші не впливатимуть на курс валют.

Вони (гроші – "24") не потрапляють на міжбанківський валютний ринок, а використовуються виключно для проплат критичного імпорту і повернення раніше взятих боргових зобов'язань. Причому операції з урядом та "Нафтогазом" відбуваються поза межами валютного ринку. Це принципова помилка,
вважає Савченко.

За його словами, для того, щоб гроші МВФ впливали на валютний курс, то 20-30% треба направити на офіційний валютний ринок України. Тоді кількість валюти на ринку збільшиться і гривня більш-менш зміцниться. Якщо цього не станеться, то через інформаційний шум з кредитом зменшення гривні можна очікувати з 26 грн до 24 грн за долар. Крім того, якщо уряд та НБУ буде грамотно управляти валютною політикою, то курс гривні може посилитися і до 18 грн за долар.

Читайте також: Виконання деяких умов МВФ схоже на білку, яка женеться за хвостом, — екс-міністр

"На жаль, історія відносин МВФ та України така, що виконуються умови першого траншу, а потім починають умови порушуватись. І програми припиняються. Тому питання риторичне, чи зможемо ми послідовно виконувати програму реформ", вважає Савченко.

Нагадаємо, сьогодні уряд схвалив проект меморандуму між Україною та МВФ. За словами Яценюка, 17,5 мільярдів доларів виділять на фінансову стабілізацію України. Загалом угода передбачає виділення близько 25 мільярдів доларів впродовж 4 років.