Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Пряма трансляція на
   Останні випуски

   Росія спростила надання громадянства українцям: що це означає

   Путін продовжує агресію проти України на гуманітарному фронті / 24 канал

   Президент РФ Путін визнав українців "носіями російської мови" і ще більше спростив надання громадянства. Чим це загрожує Україні і яких заходів треба вжити, – в матеріалі 24 каналу.

   Росія піднімає ставки для посилення ескалації в Україні

   Володимир Путін підписав зміни до закону про громадянство РФ. Ним встановлюється можливість визнання громадян Білорусі й України, які вільно володіють російською мовою, носіями російської мови без проходження процедури співбесіди.

   Читайте також Громадянство України для росіян: що це означає і хто може отримати паспорт

   Як відомо, Путін ще в 2019 році спростив порядок отримання російського громадянства спочатку для жителів окупованих територій Донбасу. А потім спростив процедуру отримання посвідки на проживання у Росії для всіх українців.

   Увага Після закриття лінії розмежування бойовики не припинили обстрілювати українських бійців

   У відповідь президент Зеленський спростив надання громадянства України росіянам, які зазнали політичних переслідувань на батьківщині, та іноземцям, які брали участь у війні на Донбасі.


   "Захист" Путіним жителів Донбасу призвів до повної гуманітарної катастрофи в ОРДЛО / Фото Getty

   За словами директора центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерія Димова, нові дії Росії – це продовження пропагандистської тези Путіна про "єдіний народ".

   Російське громадянство, рускоє православіє – напрямки гібридної атаки Кремля на сусідні країни. Путін використовує це для підняття ставок, щоб посилювати військову ескалацію проти України, примушувати до "руского міра" під обстрілами,
   – зазначає Валерій Димов.

   Політолог нагадує: доктриною про захист німецькомовних громадян керувався Гітлер, який спочатку приєднав Австрію, а потім анексував чеські Судети. У результаті це призвело до початку Другої світової війни.

   Читайте також Окупований Донбас: яка ситуація з коронавірусом в ОРДЛО

   Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала зауважує: для Росії розповсюдження "руского міра" є питанням майбутнього існування.

   Росія розпочала війну проти України не тільки заради створення так званої "новоросії." Україна для Росії – питання виживання імперії,
   – наголошує Віталій Бала.

   Путін хоче приєднати Білорусь

   На думку Валерія Димова, з огляду на війну в Україні треба задуматися білорусам.

   Щоб побачити, до чого призводить захист російськомовних громадян, білоруси можуть подивитися на окуповані Росією території Донбасу. А також Абхазію і Південну Осетію. Путін хоче отримати статус лідера так званої союзної держави Росії і Білорусі після завершення нинішньої президентської каденції. Білорусів можуть насильно змусити отримати російське громадянство,
   – вважає Димов.


   Лукашенку варто задуматися про майбутнє Білорусі / Фото Getty

   Експерт додає: найбільш незахищені російськомовні громадяни живуть в ОРДЛО. Де їх ніби повинні "захищати" російські кулемети, міномети, танки і "Гради".

   Читайте також Суд у справі MH17: які наслідки можливі для Путіна і Росії

   Українська мова повинна стати престижною

   На переконання Віталія Бали, Україні в цій ситуації діяти адекватно і ефективно складно. Потрібні комплексні заходи.

   Україна повинна стати економічно успішною державою. Щоб українське громадянство було престижним. І українська мова стала не тільки модною і сексуальною, а також престижною. Інакше росіяни намагатимуться розповсюджувати так званий "рускій мір", який є рускою чумою,
   – зазначає Бала.


   Більшість читачів сайту 24 підтримали Закон Про державну мову / Інфографіка 24 каналу

   В стосунках з сусідніми країнами та їх лідерами, на думку Димова, Україна має також в цьому сенсі проводити мудру політику. По-перше, представникам України не варто на дипломатичних рівнях робити з лідера сусідньої Білорусі Лукашенка, попри його авторитаризм, другого Януковича. Не слід ізольовувати його, щоб він не впав, як недозрілий плід, у руки Путіна. По-друге, Україні варто активніше комунікувати з її європейськими друзями – особливо країнами Балтії, де багато російськомовного населення.

   Країни Балтії, Польща можуть стати наступними жертвами Путіна. Україні треба заручитися їхньої підтримкою. На міжнародній арені проводити паралелі між Путіним і Гітлером. Показувати, до чого призводить "захист" російськомовного населення,
    – говорить Димов.

   Водночас Віталій Бала пропонує підключити до цього питання ООН, бо рішення Кремля є гуманітарною загрозою для України. Запропонувати ООН ухвалити відповідну резолюцію. Зробити інформаційну хвилю і показати, що Росія не полишає Україну в спокої. Втім, більш дієвими, на його думку, будуть превентивні заходи.

   Треба ухвалити загальний закон, умовно – про антидержавну або антиукраїнську діяльність, який торкався би не тільки інформаційної безпеки. Прописати покарання за сепаратизм, колабораціонізм. Від адміністративної відповідальності до позбавлення громадянства, оголошення персоною нон ґрата і кримінального покарання,
   – підкреслив Віталій Бала.

   Україні необхідно проводити більш активну політику популяризації української мови всередині держави. Згідно опитування КМІС, 49% українців підтримують перехід російськомовних шкіл на українську мову навчання. 47% – проти цього. Тому, щоб ефективно стримувати російську агресію, треба розвивати українську мову на всіх рівнях і почати реальне впровадження закону "Про державну мову".

   powered by lun.ua
   Пропозиції партнерів
   Коментарі
   Залиште відгук