Єдина різниця між Кримом до і іпісля окупації – зараз не можна протестувати та висловлювати свою думку. А ще побільшало обіцянок. Та різних законів. Більше того, зараз на півострові одночасно діють українські та російські закони. І покарання можна отримати як за недотримання перших, так і за невідповідність другим. Самопроголошеною владою Криму це називається “перехідним періодом”.

Для Росії Крим – це острів

За словами кримського політичного оглядача Павла Казаріна, півостровом Крим є лише для України, для Росії – це острів. Тому навіть якщо з’явиться якийсь інвестор, який захоче вкладати гроші у розвиток Криму, то навіть логістично йому буде складно вивезти продукцію з Криму. При цьому вивозити товар на територію ЄС не можливо через санкції.

Координатор кримського Інституту стратегічних досліджень Арсен Жумаділов при цьому наголосив, що Крим ніколи не зможе залучити американських чи європейських інвесторів. Тому "російський Крим" може розраховувати лише на російських інвесторів, які погодяться працювати на півострові лише на державні гроші.

Кримчани протестувати не будуть

При цьому Казарін додав, що враховуючи незадоволення новою владою, до бунту кримчан не дійде.

Кримське населення доволі інертне. Коли Янукович вів Україну до підписання Угоди про асоціацію, Крим не виходив на мітинги проти цього, вони не влаштовували свого “російського Майдану”, - переконаний політичний оглядач.

На думку Арсена Жумаділова, інертність на півострові пов’язана ще й з тим, що корінне населення потрохи заміщується приїжджими з Росії.

Ми матимемо ситуацію, що в Криму буде стандартне російське населення. За 2-4 роки не матимемо тих українців, які схожі на народ в материковій Україні, - наголосив Жумаділов.