Комітет ухвалив ці звернення на конференції, яка пройшла у Сімферополі в суботу попри спроби її зірвати. Близько півсотні молодиків двічі вривалися до конференц-зали, розпочинали штовханину та словесну перепалку, ображаючи координаторів Комітету та звинувачуючи їх у брехні. Кілька з них намагалися спровокувати координаторів на бійку, однак ті підняли руки вгору, демонструючи, що не піддаються на провокацію, передає ВВС Україна.

В ухваленій заяві йдеться, зокрема, про випадки викрадення кримських татар та порушення їхніх прав: "У результаті чергового захоплення Криму, корінне населення - кримські татари перетворилися на об'єкт терору і фізичного насильства".

Крім того Пан Гі Муна попросили захистити кримських татар від служби у російській армії.

Делегати виступили за проведення Міжнародної конференції з безпеки в Криму під егідою ОБСЄ у квітні. Ініціювати її правозахисники попросили українську владу.

Окрім того від МЗС України вони вимагають "вивчити можливість надання кримськотатарському народу міжнародного статусу третьої сторони в російсько-українських відносинах з набуттям права самостійного звернення органів національного самоврядування Курултаю і Меджлісу в міжнародні судові інстанції".

В ухваленому зверненні до президента Туреччини Реджепа Ердогана також говориться про становище кримських татар і зауважується, що інформація з російського боку про нібито дотримання прав цього народу є неправдивою.

У резолюції конференції сказано, що "будь-яка влада в Криму може існувати тільки за згодою і за чітко вираженої волі кримськотатарського народу".

До слова, раніше повідомлялося, що в Криму загострюється питання земельних ділянок, які колись перейшли у власність кримських татар.