Відтак, криза накриє Україну значно швидше, ніж того би хотілося, зауважують фахівці.

“Україна, експортно-орієнтована економіка, і безумовно зниження попиту на основні групи товарів призведе до зниження попиту у тому числі і на сировинні ресурси, що експортує Україна. І на жаль, слабкий внутрішній ринок не дозволить нам компенсувати втрати у експортній позиції”, - каже екс-міністр фінансів України Ігор Уманський.

Ще однією проблемою України, крім скорочення експорту, є проблемні кредити як у фінансовому, так і корпоративному секторах. Їх частка, за даними рейтингового агентства Fitch, складає на сьогодні 42%. Щоби рефінансувати борги, українська влада має відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

“Для нас важливий МВФ. Чому? Тому що нам важливо послати сигнал нашим кредиторам. У нас більше 120 млрд дол. боргу висить на країні. Нам важливо послати сигнал кредиторам і показати їм, що ситуація підконтрольна. Що ось є МВФ, він працює, йому вірять. Давайте, будь ласка, рефінансувати наші борги”, - каже виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

Як відомо, Україна і МВФ взяли паузу у переговорах щодо продовження співпраці за програмою stand-by. Київ розраховує відновити її після того, як домовиться з Росією про зниження ціни на газ. Втім, прогресу у цьому питанні наразі немає.