Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на "Інтерфакс".

"Росія готова продовжувати діалог при розумінні, що діалог має бути чесним, партнерським, без спроб виставити нас мало не як сторону конфлікту, як це намагаються представити деякі наші партнери", - наголосив Лавров.

МЗС РФ готове до діалогу з Україною, за словами глави відомства, якщо цей діалог буде спрямований на виконання зобов'язань, які взяли на себе ті, "хто зараз оголосив себе керівництвом України". Лавров вважає, що Яценюк, Кличко і Тягнибок не виконують угоду, підписану 21 лютого, "в частині тих зобов'язань, які ці люди взяли на себе".

"На ці цілі направити ентузіазм наших західних партнерів було б набагато правильніше, ніж закликати до того, щоб Росія і Україна врегулювали цю кризу. Криза створена не нами, і ми не є її стороною", - сказав міністр.

Причиною подій в Україні Лавров назвав "відмову західних партнерів від виконання своїх зобов'язань за угодою від 21 лютого".

"Нам обіцяли західні партнери, в тому числі в контексті підготовки до підписання угоди від 21 лютого, що, якщо Янукович виконає взяті на себе зобов'язання, то вони зобов'язані урезонити іншу сторону і не допустити того, щоб націонал-радикали керували всім процесом реформ в Україні", - зазначив міністр.

Як відомо, посол України в Росії Володимир Єльченко сьогодні в Москві зустрівся з двома заступниками міністра закордонних справ Росії Григорієм Карасіним і Василем Небензею. Як повідомляє МЗС, “відбулась відверта розмова з усього спектру сучасної кризової ситуації в українсько-російських відносинах”.

Нагадаємо, 21 лютого Угоду між владою та опозицією про врегулювання кризи в Україні підписали президент України Віктор Янукович і лідери трьох опозиційних фракцій Віталій Кличко, Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок.

Угоду засвідчили від Європейського Союзу глави МЗС Польщі Радослав Сікорський та Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер, а також глава Департаменту континентальної Європи МЗС Франції Ерік Фурньє. Російський представник не підписав документа.

В угоді йшлося про повернення до Конституції України 2004-го року, створення коаліції, дострокові президенські вибори та утримання від застосування зброї.