Відповідно до даних НБУ, за один американський долар доведеться викласти 23,26 гривні. Зауважимо, що такий курс є новим максимальним значенням з січня 2016 року. Попередній чотирирічний максимум за офіційним курсом було встановлено на 24 грудня. Тоді за долар треба було викласти 23,28 гривні.

Важливо! Держборг України у листопаді одночасно і зріс, і зменшився: деталі

Якщо порівнювати з курсом на вівторок, 24 грудня, то долар втратив у ціні 2 копійки. Щодо євро, то він також подешевшав порівняно з курсом попереднього банківського дня. Проте вже на 1 копійку. Таким чином, у четвер євро коштуватиме 25,77 гривні.

До слова, за листопад українська гривня за офіційним курсом НБУ зросла до долара на 3,4%. Водночас за 11 місяців 2011 року її ріст можна було спостерігати на рівні 13,4% – до 23,97 гривні за долар.

Як зауважив економічний експерт Сергій Головньов, у 2020 році долар для українців коштуватиме приблизно на рівні 27 гривень.

Згідно з прогнозом багатьох світових консалтингових інвестиційних агенцій, приблизно це буде в таких межах – 27 гривень за долар. Також зараз всі таке прогнозують, і в бюджеті закладено 27 гривень за долар – це й буде середнім курсом на 2020 рік,
пояснив він у коментарі 24 каналу.

Експерти, зі свого боку, пояснють зміцнення гривні такими факторами:

  • зростання попиту на короткострокові державні боргові облігації серед іноземців;
  • високий урожай зернових;
  • низькі ціни на газ на європейських ринках, завдяки яким знизилися витрати держави на його імпорт.

валюта гривня долар курс нбу
Як змінювався середньорічний курс долара / Інфографіка 24 каналу

До теми! Українська гривня у 2019 році зміцніла найбільше у світі, – Bloomberg