У листопаді "вторинка" подешевшала приблизно на чотири відсотки. Квадратний метр, так званого "соціального житла", в середньому обійдеться близько 1 300 доларів.

Така тенденція пояснюється низьким попитом на житло. Якщо у докризові часи у столиці щомісяця здійснювали близько 4 000 угод купівлі-продажу щомісяця, то нині — усього близько 500.

Практично кожна друга операція зараз зривається. Покупці думають, що за їхні гроші зможуть купити більш якісне і велике житло. У той же час продавці сподіваються на якесь незрозуміле зростання цін або на якісь інші фактори,
— пояснив фахівець ринку нерухомості Сергій Степенко.

Нині на вторинному ринку нерухомості кількість пропозицій удвічі перевищує попит. На 25 продавців — один покупець, — запевняють фахівці. За прогнозами, така тенденція залишатиметься незмінною, поки не поліпшиться економічна та політична ситуація в країні.

Через мінімальний попит ціни на житло у вже зведених будинках падатимуть і надалі. Приблизно на 3-5% щомісячно, за підрахунками аналітиків.

Стабілізація ж на ринку відбудеться не раніше 2018 року. Проте, деякі фахіввці впевнені: саме 2016 рік стане переломним.

Дивіться також: Спецпроект Телеканалу новин "24" — Секрети вигідної оренди житла у найбільших містах України