Скасування "закону Савченко"

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо правил складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення. Верховна Рада прийняла цей закон 18 травня 2017 року.

Передбачається, що цей закон повинен покращити стан забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки від злочинних посягань. Зазначимо, що водночас цей закон скасовує так званий "закон Савченко", який набув чинності 24 грудня 2015 року. Він передбачав, що кожен день попереднього ув'язнення в СІЗО повинен бути зарахований як два дні основного покарання.

Порошенко скасував
Порошенко скасував "закон Савченко"

Нардеп Надія Савченко, на честь якої в народі і було названо закон, заявила, що Порошенко, підписавши ухвалу щодо скасування "закону Савченко", вкотре наплював як на Конституцію, так і на українців.

Не забарилася й реакція Росії. Так, голова комітету Ради Федерацій з міжнародних справ Росії Андрій Клімов заступився за Савченко і припустив, що критика політика може їй коштувати життя

"Не здивуюся, якщо з нею щось трапиться дорогою на роботу, тому що там публіка досить жорстка. У них достатньо безголових хлопців, які можуть це зробити. На мою думку, вдома їй небезпечніше перебувати, ніж у нашому СІЗО", – додав політик.

Погрози учасникам Маршу рівності

Учасники Маршу рівності, який в рамках форуму "КиївПрайд-2017" відбудеться в неділю, 18 червня, отримують погрози розправою від противників ЛГБТ. Так, невідомі зламали сайт ЛГБТ-руху України та опублікували на його головній сторінці зображення розправи над ЛГБТ-активістами.

Проведення в Україні різних ЛГБТ-форумів, Маршів рівності, "КиївПрайд" та інших заходів гомосексуалістів стане для вас трагічною помилкою. Ніяка удавана підтримка поліції вам не допоможе. Для нас немає проблем знайти кожного з вас. Вся необхідна інформація про ваших організаторів і лідерів вже є,
– зазначають автори повідомлення з погрозами.

Учасники Маршу рівності отримують погрози

Додамо, що доволі частими "аргументами" чи просто порадами є відправити усіх представників ЛГБТ в АТО. Не всі в цьому світлі знають, що в АТО і без подібних ініціатив служать люди нетрадиційної орієнтації.

Хоча ідея "карати ЛГБТ" відправкою на фронт досі лунає від тих чи інших противників Маршу, з цим згідні далеко не всі. Серед них і самі "атошники": наприклад, екс-доброволець батальйону "Айдару" Євген Дикий, цілий текст якого про "КиївПрайд-2017" та ЛГБТ можна прочитати тут.

"Марш рівності – це не за рівність ЛБГТ. Це в принципі за рівність, за те, щоб кожний з нас міг бути собою і не приховувати своєї природи перед іншими, так само поважаючи природу інших та їхнє право бути такими, як вони є", – написав Дикий.

Річниця звільнення Маріуполя

У Маріуполі до третьої річниці звільнення міста від бойовиків відбувся військовий парад. Військова техніка та підрозділи сил АТО пройшли проспектом Миру до Театральної площі. Супроводжували військову колону поліцейські авто.

Третя річниця звільнення Маріуполя
Третя річниця звільнення Маріуполя

Третя річниця звільнення Маріуполя
Третя річниця звільнення Маріуполя