Сезон відпусток виявився вдалим часом для того, аби зазирнути туди, де зазвичай не ступає нога простих громадян та журналістів – у світ приватних літаків українських політиків. Аеропорт "Київ" незаслужено довго оминали увагою журналісти. Хоча саме сюди на приватному літаку за 25 мільйонів прилітає лідер депутатської групи "Відродження" Віталій Хомутиннік. Прилетівши із Ніцци, з VIP-терміналу не наважується вийти до журналістів "народнофронтівець" Андрій Іванчук, який офіційно "живе на одну зарплату". Тут охорона агресивно реагує на журналістів, щойно на летовищі з'являються Сергій та Юлія Льовочкіни.

Читайте також: Які відомі українські політики крадуть в українців береги річок: розслідування

Польоти Льовочкіних

28 серпня 2016 року. Літак із Ніцци заходить на посадку. Літак підганяють просто під вхід у термінал. Але щойно пасажири починають виходити, охорона атакує знімальну групу. Журналіст і оператор показують посвідчення, однак бодігарди все одно не дають знімати.

Попри напад охорони, камера фіксує, хто прилетів із Лазурового узбережжя на приватному джеті. Це Юлія Льовочкіна та Сергій Льовочкін, депутати з "Опозиційного блоку". Їх вихід із VIP-терміналу намагаються закрити від сторонніх очей автівкою. Але і тут камери встигають зафіксувати колишнього голову адміністрації президента Віктора Януковича та його сестру.

Літак із державним знаком UR-ICD вдалося знайти в реєстрі цивільних повітряних суден України. Згідно з даними реєстру, цей літак отримав реєстраційне посвідчення 5 місяців тому – 6 квітня 2016 року. Власником вказано офшорну компанію з Британських Віргінських островів Eola Assets Limited.

У деклараціях Сергія та Юлії Льовочкіних літака немає, натомість у декларації Сергія Льовочкіна є дані про сплату у 2015 році майже двох мільйонів гривень на авіаційну компанію "Бізнес джет тревел" – це український оператор літака, яким пересуваються Льовочкіни.

VH – значить Vitaliy Homutynnik?

23 серпня 2016 року. На посадку в аеропорт "Київ" заходить приватний літак Gulfstream G280, що прямує з Харкова. Поки судно з бортовим номером VP-CVH рухається до місця парковки, в ілюмінаторі з’являється обличчя чоловіка, дуже схожого на народного депутата та лідера депутатської групи "Відродження" Віталія Хомутинніка. Тим часом біля терміналу на нього вже чекають автівки й охоронці. Першим термінал залишає – колишній "бютівець", потім "регіонал", а нині депутат групи "Відродження" Валерій Писаренко.

Слідом за ним крокує депутат Хомутиннік у компанії російського підприємця Павла Фукса.

Коштує такий Gulfstream G-280, на якому літає молодий депутат, близько 25 мільйонів доларів.

Однак у декларації депутата Хомутинніка літака немає.

Читайте також: Як сім'я соратника Порошенка відібрала в дітей спортивну школу

У кого із народних депутатів є власний літак? Хто з них регулярно орендує чартери? Які депутатські курортні напрямки були найпопулярнішими у сезоні "літо-2016"? Та як все це може собі дозволити депутат, у якого усіх офіційних доходів ледве вистачить на один єдиний політ на прайват джеті? Про все це дивіться у розслідування програми "Схеми".