Про це повідомив радник мера Києва і народний депутат Дмитро Білоцерківець в соціальній мережі Facebook.

"Сьогодні Київрада проголосувала за рішення, яке забороняє продавати алкоголь в стаціонарних магазинах, на заправках і т. д. з 23:00 до 10:00. На цей раз у виробників і дистриб'юторів не вийде оскаржити цю ініціативу в судах, оскільки вона прийнята, виходячи з нещодавно затвердженого закону України, який дав право містам самим визначати режим продажу алкоголю", – пояснив парламентарій.

За його словами, заборона почне діяти, як тільки мер підпише рішення Київради.

"Санкція за порушення – штраф. Як тільки рішення буде підписано і опубліковано, інспектора з благоустрою отримають повноваження займатися фіксацією порушень", – зазначив народний депутат.

Він вважає, що наступне завдання – це збільшити покарання за продаж алкоголю у заборонений час аж до позбавлення ліцензії.

У майбутньому ми будемо ініціювати зміни до законодавства з метою збільшення відповідальності для порушників. Упевнений, що на випадки, коли рішення місцевої ради не виконується, необхідно дати повноваження по ануляції ліцензії на продаж алкоголю місцевим фіскальним органам,
– вважає Дмитро Білоцерківець.

Відзначимо, що Верховна Рада 22 березня наділила місцеві органи влади повноваженнями приймати подібні обмеження, в тому числі, заборона на нічний продаж алкоголю.

Нагадаємо, що рішення про нічному заборону на продаж алкоголю ініціював Віталій Кличко.

"У нас невтішна криміногенна ситуація, більшість злочинів скоюється в стані алкогольного сп'яніння. У багатьох містах в розвинених країнах таке обмеження успішно працює. І ми впроваджуємо світовий досвід. Упевнений, що це один з кроків, які ми повинні зробити, щоб знизити злочинність", – заявив мер Києва.