Нагадаємо, раніше стало відомо, що сьогодні в бізнес-центрі "Гулівер" у Києві відбуваються обшуки в офісі медіахолдингу "Вести".

Згодом Матіос повідомив, що силовики проводять 183 обшуки в приміщеннях, що належать Олександрові Клименку, і що обшуки проводяться в тому числі в бізнес-центрі "Гулівер" в Києві.

За словами головного військового прокурора, протягом 2011-2013 років екс-міністр доходів і зборів створив низку офшорів на Британських Віргінських островах, Кіпрі, Ліхтенштейні, кінцевим власником яких був батько Клименка.

"Вкрадені через злочинні схеми розкрадання з податкових майданчиків державні кошти були легалізовані Клименком та найнятими ним адвокатами в європейських банках. Одні з основних – європейські банки в Ліхтенштейні", – розповів Матіос.

Він продовжив, що з 2011 по січень 2014 року вкрадені в держави кошти в сумі понад 788 мільйонів доларів під час активної фази Революції Гідності були перераховані офшорними компаніями Клименка на рахунки групи компаній "Юнисон", медіахолдингу "Вести" та двох компаній з управління активами, власниками яких була родина Клименків, і які обслуговували повністю "Сім’ю Януковича". Матіос зазначив, що "Юнисон" – це "материнська компанія сім’ї Клименків: його брата Антона, а також батька і самого Клименка".

Група компаній "Юнисон" на ці гроші купила 78 елітних квартир у місті Києві, Одесі та Донецьку, 28 офісних приміщень, 5 будинків, 41 паркомісце, 11 земельних ділянок у найелітніших територіях і районах Києва та області, Одесі та Донецьку, 23 елітних автомобілі, три поверхи торгівельного центру "Гулівер" на праві власності в Києві і 1000 залізничних вагонів, які до сьогодні приносили дохід Клименкові і були до сьогодні основним джерелом фінансування медіахолдингу "Вести",
– розповів головний військовий прокурор.

Він наголосив, що слідство військової прокуратури та департамент захисту економіки встановили належне родині Клименків та афільованих осіб майно.

"Встановлений механізм легалізації викрадених коштів з податкових майданчиків, а також встановлено коло осіб, які до сьогодні продовжують брати участь у злочинній організації Клименка, акумулюють надходження доходу з цього всього нерухомого майна, яке вливалося в так звану квазіпартію "Успішна країна", в медіахолдинг "Вести", а також для функціонування охоронної структури "Скіф", яка займалась силовою підтримкою та охороною всієї бізнес-імперії Клименка", – розповів Матіос.

Він наголосив, що зараз проводиться 151 обшук, "на яких знайдені і будуть знайдені речові докази про продовження функціонування злочинної організації".

За результатами цих обшуків будуть прийняті процесуальні рішення про затримання кола осіб, які активно до сьогодні обслуговують інтереси Клименка і продовжують легалізовувати вкрадені в українського народу кошти,
– зазначив Матіос.