Під час будівництва ТРЦ Ocean Plaza були порушені нормативи в охоронній зоні тепломереж. Про це на брифінгу розповів начальник відділу експлуатації теплових мереж Київтеплоенерго Олександр Пелипишин, передає УНІАН.

Важливо: Потоп в Ocean Plaza у Києві: є постраждалі з опіками – фото та відео

Під час забудови Ocean Plaza теплова магістраль, але яка проходить не по цій ділянці, а трохи далі, побудована з порушенням охоронної зони,
– наголосив він.

Тепер спеціальна комісія має вирішити, чи вплинуло це на прорив трубопроводу. Водночас, Пелипишин заперечив інформацію про те, що гідравлічні випробування могли спричинити аварію тепломережі.

"Ця ділянка трубопроводу, яка зараз ремонтується, у червні пройшла таке випробування і витримала випробувальний тиск… Гідравлічні випробування проводяться, згідно з нормативними актами і правилами, тому ми тут змінювати, на жаль, нічого не можемо", – додав він.

Що відомо про прорив труби біля Оcean Plaza:

  • Ввечері 13 січня у центрі Києва на вулиці Антоновича поряд зі станцією метро "Либідська" та ТРЦ Оcean Plaza прорвало теплотрасу. Усю вулицю залило окропом. Також затопило і перший поверх ТРЦ.
  • На місці прориву провалився асфальт і одна з маршруток провалилася задніми колесами в яму розміром 2 на 2 метри.
  • Внаслідок інциденту до лікарні потрапили 7 людей з опіками кінцівок. Ще 13 осіб, які перебували в епіцентрі подій, рятувальникам вдалося оперативно евакуювати.
  • Ймовірна причина прориву – зношеність мережі. Трубопровід був прокладений ще у 1987 році, він обслуговує близько 3 тисячі будівель.