Самісінький центр столиці – Бессарабська площа, а саме початок бульвару Тараса Шевченка має недобру славу. У часи нацистської окупації тут стояла шибениця, де просто посеред вулиці німці на ліхтарях публічно страчували заручників.

Читайте також: В Умані стартував міжнародний фестиваль повітряних куль: заворожуючі фото

А менш як через 10 років на тому ж місці з'явився пам'ятник Леніну, який звалили під час Майдану у 2013. І вже майже 5 років столичні посадовці не можуть вирішити, що встановити на цьому місці. Тимчасово тут розміщують інсталяції різні художники. Ось рік тому постамент обкутала розмарином мексиканська мисткиня.

А кілька днів тому з ініціативи мера Кличка тут поставили арт-об'єкт румунського скульптора – блакитну руку. Щоправда, високе мистецтво зрозуміли не всі.

В мережах сміються, що в Києві нарешті поставили пам'ятник "Руці, котра ніколи не крала". Або, що це мав би бути новий логотип "Укрзалізниці" – рука, яка до посиніння намагається відкрити/закрити вікно.

В соцмережі з'являються меми з приводу синьої руки
В соцмережі з'являються меми з приводу синьої руки

Арт-об'єкт румунського скульптора викликав ажіотаж не тільки в соціальних мережах, але й в Києві. На місце встановлення люди приходять фотографуватися, і не дивлячись на те, подобається їм ця скульптура чи ні, роблять селфі.

Ви шо, це не скульптура, це я навіть не знаю що. Якби людина вийшла з колишнього музею Рєпіна і прийшла сюди, то вона отримала б культурний шок,
– сказала киянка Тамара.

Проте, багатьом скульптура припала до душі. "Ми спеціально прийшли сфотографувати руку, бо в інтернеті побачили інформацію про відкриття нового тимчасового пам'ятника. Не знаю що це, навіть не уявляю, але дуже красиво", – відповіла туристка Інна.

Насправді ж за задумом автора, рука символізує дружбу та спілкування.

Такі дивакуваті скульптури у світі – не рідкість. Ось, наприклад, є бронзовий палець в Парижі, фонтан з дулею – в Хорватії і пам'ятник середньому пальцю в Мілані.

Пам'ятник середньому пальцю в Мілані
Пам'ятник середньому пальцю в Мілані