Про це у коментарі програмі "Схеми" зазначила радниця начальника цього комунального підприємства Наталка Макогон.

Читайте також: Що родина Тимошенко приховує у Чехії від декларування

"На сьогоднішній день просто ситуація загрожує тим, що не можна проводити в звичайному режимі підприємству всю його діяльність. У нас є, звичайно, запаси, які ми зробили заздалегідь, і, в принципі, метрополітен – це те підприємство, яке завжди має якийсь запас міцності. І, назвемо це по вимозі, нам дають можливість закуповувати найнеобхідніші деталі. Але, скажімо, жвавості підприємство не має. Тобто розвитку підприємство не має", – зазначила Макагон.

Це пов’язане із угодою, яку у 2009 році підписало КП "Київський метрополітен" за схвалення київської влади, на поставку 100 вагонів метро з компанією-переможцем тендеру "Укррослізингом", засновником якої була кіпрська фірма, близька, за даними видання "Наші гроші", до оточення соратника Віктора Януковича, колишнього народного депутата від "Партії регіонів" і бізнесмена Юрія Іванющенка. У 2010-му році в складі бенефіціарів з’явилась також фірма, підконтрольна російському "Внешэкономбанку".

Нині бенефіціаром компанії в українському реєстрі вказаний Павло Фукс – донедавна російський бізнесмен.

Читайте також: Як "благодійна" організація друзів Ляшка тероризує бізнесменів: розслідування журналістів

Станом на 2018 рік, з’ясували журналісти, загальний борг Київського метрополітену перед "Укррослізингом" складає майже 2 мільярди гривень. З них менше половини – заборгована плата за самі вагони метро, а більше мільярда гривень – коефіцієнт коригування, який виник через зміну валютного курсу. Адже, за даними "Схем", метрополітен підписав з "Укррослізингом" додаткову угоду, у якій сторони прив’язали суми виплат до курсу долара. Саме цей пункт уже у 2014-16 роках через різке знецінення української валюти призвів до додаткового боргу в понад мільярд гривень.

Столична влада спробувала відстояти кошти кількома способами. Один із них – звернення до СБУ, РНБО, Кабміну з питанням щодо введення санкцій проти компанії, яка у структурі власності мала російське коріння.

Також столична влада, серед іншого, звернулась до суду про відстрочку виплати боргу, який, зрештою, відмовив у цьому проханні. Тож схоже, що невдовзі комунальне підприємство може сплатити "Укррослізингу" Павла Фукса майже два мільярди гривень.

Павло Фукс

Фукс – донедавна російський, а тепер український бізнесмен. Раніше "Схеми" зафіксували, як він приїздив до Міністерства внутрішніх справ. Окрім того, чоловік, схожий на нього, у грудні 2017 року нібито відвідував Адміністрацію Президента. Це може свідчити про зв’язки бізнесмена із верхівкою української влади.

А ще раніше, у 2014 році, журналісти програми "Гроші" зафіксували Фукса, який виходив з дорогого ресторану невдовзі після на той час заступника Кличка Ігоря Ніконова. Самого мера Києва також бачили разом із Павлом Фуксом: на початку 2016 року харківські ЗМІ опублікували світлину, на якій Віталій Кличко гуляє парком із мером Харкова Геннадієм Кернесом та цим бізнесменом.

Павло Фукс, Геннадій Кернес та Віталій Кличко

Сам міський голова Віталій Кличко у коментарі "Схемам" заявив, що ніяких відносин з Павлом Фуксом у нього немає.