Новина про це вмить облетіла інформпростір, а пані Амосова вже заявила про свою безапеляційну перемогу.

Читайте також: Обмануті туристи: чи захистить нас обіцяний чиновниками контроль за діяльністю туроператорів

Власне, у те, що Амосова за жодних умов не змириться зі своєю долею та не піде на пенсію після скандального звільнення, ми ані на мить не сумнівалися. Чого не могли передбачити – так це хронології та стратегії, за якою розвиватимуться події. Адже після звільнення Амосової на її місце МОЗ призначив виконувача обов'язків пана Юрія Кучина.

амосова
Катерина Амосова

Але керувати вишем по суті йому не дозволили – до робочого кабінету ректора доводилось прориватися разом із поліцією – хіба це можна назвати роботою.

кучина
Юрій Кучина

А далі події відбувались ще цікавіше, хоча із пані Амосовою міністерство розірвало трудовий договір, вона лишилась працювати в "альма-матер" звичайним професором на кафедрі внутрішньої медицини, а незабаром голосуванням трудового колективу її провели спочатку у члени вченої ради медуніверситету, а далі – вже й її головою.

Незабаром ця вчена рада двома третинами голосів висловила недовіру призначеному МОЗом виконувачу обов'язків ректора пану Кучину. Тобто це означало, що в університеті його як керівника визнавати не збираються. У майстерності будувати стратегію тріумфального повернення до свого ректорського крісла пані Амосовій немає рівних, погодьтеся! Вчена рада виявилася лише квіточками.

Вже через тиждень Кучина звільнили через суд – за позовом представників команди Амосової, серед яких, зокрема, був і проректор Ярослав Цехмістер, Феміда визнала призначення МОЗом Кучина незаконним. Згаданий нами Цехмістер одразу спробував оголосити себе новим виконувачем обов'язків ректора та встиг навіть видати кілька наказів про звільнення, зокрема і того самого Кучина.

цехмістер
Ярослав Цехмістер

І вишенька на торті – 20 вересня Печерський суд скасував історичний МОЗівський наказ про розірвання контракту із самою Амосовою. Професорка заявила, що вже готова виходити на роботу та приступати до своїх обов'язків, не чекаючи ані хвилини на погодження із міністерством. Але у рішенні суду чітко написано, що воно набирає чинності через 30 днів, якщо не було подано апеляцію.

Нині формальний черговий виконувач обов'язків від Супрун – Олександр Науменко. Та чи довго протримається він у в епіцентрі бойових дій? Днями з університету прилетіли нові тривожні новини – зникла важлива документація: статут, освітні ліцензії, робочі накази тощо. Працівники ректорату банально саботували роботу – просто не прийшли на місця бухгалтери та юристи. Робота ВНЗ по суті паралізована.

А кому від того краще, то точно не студентам. В університеті Богомольця зараз по суті анархія. Усі з нетерпінням чекають розв'язки, бо вчитися та працювати в таких умовах нестерпно.

Не менш весело в Одесі. В тамтешньому ВНЗ скандали, інтриги та змови – вже частина життя. Так само ректора Запорожана звільнили МОЗівським наказом, який він намагався опротестувати у суді і навіть в день звільнення зліг на лікарняний.

Так само у Одесі призначений міністерством виконувач обов'язків Костянтин Аймелдов проривався до свого робочого місця у супроводі поліції. Але якщо у столичному університеті Богомольця використали добре продуману схему зі вченою радою задля того, аби скинути міністерського ставленика, то в Одесі вчинили суто по-одеськи.

запоражан
Валерій Запорожан

Витерли ім'я виконувача обов'язків ректора Аймедова з реєстрів та вписали туди прихильного до Запорожана пана Сухіна. Як прокрутили цю аферу – ми в деталях розповімо у свіжій програмі Центру розслідувань України.

Але ж вдумайтесь, на що лишень не йдуть "колишні", аби взяти реванш. Зараз в одеському медіні так само цілковита анархія. Після маніпуляцій із реєстрами Мін'юст швиденько скасував всі останні реєстраційні дії і там знову з'явилося ім'я Валерія Запорожана. Через цю вакханалію уся фінансова діяльність ВНЗ заблокована.

Якщо чесно, я не можу пригадати таких запеклих та масштабних воєн за ректорські крісла в останні роки. Ні для кого не секрет, що бути керівником великого державного ВНЗ – це мати в руках величезний адмінресурс, вплив та грошові потоки.

Читайте також: Як російські кораблі порушують український кордон та чому спецслужби цього "не бачать"

І Амосова, і Запорожан – фігуранти гучних корупційних скандалів, хоча вони не визнають жодних закидів у свій бік. Їх можна зрозуміти, але в чиїх інтересах нині ведеться оця війна? Невже в ім'я науки українська наукова еліта, професура плете інтриги та вигадує схеми, кінцевою метою яких є керівна посада.

Це особисті амбіції, жага влади та грошей. Схоже, що про науку, освіту та клятву Гіппократа у цій війні згадують в останню чергу.