Без нього сучасного року не було б. Те, наскільки великим є його внесок у цей музичний напрямок, свідчить ціла низка нагород. "Греммі", "Оскар" за найкращу пісню до фільму "Вундеркінди" і престижна Пулітцерівська премія. Останню, до слова, він отримав першим із рок-музикантів.

Мало хто знає, але предки знаменитого музиканта походять з України. Дідусь і бабуся по татові емігрували з Одеси до США на початку минулого століття. Справжнє ім'я Боба Ділана — Роберт Циммерман. Утім, свій псевдонім він узяв ще коли йому було 20. Тож його справжнє ім'я мало хто й згадає.

Боб Ділан увірвався на сцену, як фолк-музикант — і перевернув уявлення про цей напрям. До нього фолк-виконавці співали лише народні пісні. Ділан писав власні тексти, які клав на народні мелодії.

Боб Ділан завжди заперечував політичний підтекст у своїх піснях. Утім, його "Blowin 'in the Wind" стала гімном американської молоді 60-х, яка боролася з расизмом. Творіння Боба Ділана надихали. Та від любові до ненависті виявився один крок. Чимало фанів розчарувалися у співакові, коли його музика від фолку емігрувала до року. На одному із концертів йому навіть кричали "Юда".

Bringing It All Back Home, Highway 61 Revisited та Blonde on Blonde — три культові альбоми Ділана, які він записав у 1965-1966 роках. Музичні критики одноголосно називають трилогію найпомітнішим явищем у музиці минулого століття. Хоча Кар'єра Ділана не завжди ішла рівно, автора безсмертних пісень "Like a Rolling Stone" і "Джокермен" ніколи не відправляли у забуття.

Читайте також: Українці створюють кліпи зіркам зі світовим ім'ям

Сьогодні йому 75, та музику він пише до нині. Останній, 37-й за ліком альбом видав всього чотири дні тому. Й хоча шалена слава позаду, його пісні продовжують отримувати схвальні відгуки критиків, а головне — меломанів. Безсмертне ім'я в історії музики Боб Ділан собі забезпечив.