На початку 20 століття польська громада Львова вирішила поставити пам'ятник своєму видатному поетові Адаму Міцкевичу. Пам'ятник хотіли встановити на місці теперішньої фігури Діви Марії. Але підземні дослідження виявили, що склепіння Полтви не витримає великого навантаження споруди. Найоптимальнішим для Міцкевича виявилося його теперішнє місце, але неподалік уже стояла Матір Божа, тому її вирішили перенести на місце, де спочатку задумували спорудити пам'ятник Міцкевичу.

За радянських часів підходити до пам’ятника Міцкевичу було небажаним. Режисер польського театру Збіґнєв Хшановський змушений був залишити Львів, бо букет квітів, покладений ним до пам’ятника Міцкевичу оцінили на початку 1980-х як антирадянську акцію.

Статуя Матері Божої в центрі міста є чимось дуже важливим для духовного життя львів'ян. Тут на свята завжди молиться багато вірних. Львівська Божа Матір має свою багату історію, яка доводить, що вічне і нетлінне неодмінно перемагає.

На відміну від сьогоднішньої фігури, яка стоїть обличчям до вулиці Коперника, її попередниця дивилася у протилежний бік. Після 1939 року Матір Божа муляла очі безбожній владі і в 1950 році фігуру зняли й перенесли до каплиці Боїмів. Тепер вона зберігається в церкві Святого Андрія. Та в 1997 році копію скульптури Матері Божої повернули на своє місце і тепер вона продовжує бути окрасою і захисницею Львова.