Чи варто мандрувати з немовлятами: 5 причин "за"

-
Малюк на відпочинку / 24 Канал

Батьки немовлятка постійно перебувають у заціпенінні від страху, що з їхнім скарбом щось станеться. Тож багато хто не те що про мандри у далекі краї, але й прогулянку у лісі слухати не хоче. А дарма.

Не знаю як ви, але я завжди знала, що мандрувати з дітьми до трьох років не можна. Звідки ростуть ноги у цієї "істини", хто і навіщо її придумав – поняття не маю. Але схоже багато людей досі у це вірять. Адже, коли Катя Осадча і Юрій Горбунов поділилися фотографіями відпочинку з немовлям на морі, на них накинулася свята інквізиція: "Як так можна?", "Що за егоїзм, чого не почекати поки дитині виповниться 21 рочок?", "Нелюди!".

Дитина Осадчої

Фото з відпочинку Катерини Осадчої

Але насправді з немовлям можна мандрувати. А для адекватного психоемоційного стану мами та нормальних стосунків між батьками – треба.

Відновлення після пологів

Ні для кого не секрет, що вагітність і післяпологовий перерід у жінок пов'язаний з бурею гормонів. Збої можуть настільки сильно впливати на стан жінки, що вона впадає у депресії і у деяких випадках навіть задумується про суїцид. Додайте до гормонів постійну втому, соціальну ізоляцію і страх за немовля і отримуємо клієнта для психіатричної клініки…

Щодня мама чи тато (якщо батько у декреті) миють, годують, вигулюють, вкладають, прибирають, готують, перуть. І так по колу. Безкінечний "день бабака". Як допомогти батькам немовлятка? Вирвати їх з рутини. Поїздка в сусіднє місто, в Карпати чи за кордон – чудовий шанс відновитися. Ідеально обрати відпочинок "все включено", аби повністю забути про побутові справи і насолоджуватися відпочинком.

Як швидко після пологів можна їхати відпочивати? Ми поговорили про це з кваліфікованою доулою. Вона запевняє, що у разі природніх пологів, для здорової мами і немовлятка достатньо 1-2 тижні і можна мандрувати. Мамі не можна підіймати важкого, перевтомлюватися, а от відпочивати – будь ласка! Тим більше позитивне мислення мами сприяє встановленню лактації, що дуже важливо у перші місяці немовлятка.

Отже, щоб уникнути емоційного вигорання мами (а як наслідок зникнення молока, вередливого малюка і проблем зі здоров’ям у двох) – мандруйте!

Налагодження стосунків

У перший рік немовлятка життя пари кардинально змінюється. Доводиться змінювати усі свої звички, у всі сфери життя проникає улюблений крикливий клубочок. Часу на двох спочатку майже не залишається. Згодом все наладнається, дитина зможе залишатися з кимось окрім батьків. Але треба пережити перші кілька місяців.

Дитина в літаку

З дитиною в літаку не так вже й важко

Як запевняють психологи, у більшості пар перший рік немовлятка супроводжується гучними сварками, охолодженням стосунків, а іноді й розлученням. Як цього уникнути? Бути вдвох! Де ж як не у відпустці можна забезпечити максимальну кількість романтичних моментів?

Персонал готелю забере на себе ненависне прибирання, готування, закупку продуктів і у вас з’явиться маса часу для себе. Поки немовля спить, батьки можуть насолоджуватися одне одним. А як не крутіть, немовлята сплять таки багато!

Хочете міцні і щасливі стосунки? Мандруйте!

Імунітет для дитини

Чимало батьків намагаються забезпечити новонародженому стерильні умови. Речі перуть в окропі, прасують усе з двох боків, воду кип’ятять. А між іншим, така турбота не просто даремно витрачений час батьків, але й шкода для малюка... Від народження дитину захищає мамин імунітет, з появою на цей світ у малюка виробляється власний захист. А для цього йому потрібно стикатися з різними середовищами. Звісно, дитина немає рости антисанітарії, але й стерильність буде зайва.

Мандри з дитиною

Дітям потрібен простір для розвитку

Аби не нашкодити малюку під час відпустки, варто пам’ятати кілька простих правил. Найкраще обирати місце відпочинку з таким ж кліматом як вдома. Тобто, якщо це відпочинок на морі – то початок або кінець сезону, коли температура повітря помірна, а людей менше. Ідеально розпочати планування відпустки зараз на вересень чи навіть жовтень (з фінансового боку теж вигідно). Не варто обирати надто екзотичні напрямки. І по можливості відпочинок має тривати 3+ тижні, так організм встигає акліматизуватися.

– А що якщо дитина захворіє на відпочинку?
– А що якщо вона захворіє вдома?

З собою варто мати аптечку з першим необхідним. Не перестарайтеся, практично всюди є аптеки з тими ж ліками, що й вдома. Лише у похід варто взяти більше ліків. За кордоном у вас обов’язково буде медична страхівка. Так що і хорошого лікаря, і ліки вам забезпечать. Єдине про що варто подбати – це купити справді якісну і перевірену страхівку. Відпочиваючи в Україні, дізнайтеся наперед про місцеві приватні клініки, почитайте відгуки. Зрештою, будь-яка державна клініка також зобов’язана вам допомогти.

А ще для малятка буде корисне перебування на сонечку, звісно в міру! Адже саме на сонці виробляється вітамін D, який усім рекомендую педіатри у синтетичній формі… Якщо дитинці понад 6 місяців – не забувайте у спеку частіше пропонувати воду.

Отже, дбаєте про здоров’я малюка – час у подорож.

Оздоровлення батьків

Невиспані, втомлені люди часто бувають дратівливі. Але втома впливає негативно не лише на емоційний стан. Організм виснаженої людини страждає фізично, імунітет падає і ризики захворіти значно зростають. Організм мами виснажений після пологів та грудним годуванням. Батько дитини теж втомлений і ослаблений через постійні переживання.

Любите свою дитину? Полюбіть себе! Батькам потрібен якісний відпочинок. Сон, смачна їжа, рух, свіже повітря, сонце – здатні значно покращити стан організму. Гарно проведений час у відпустці дасть сили і наснагу на кілька місяців вперед.

Як підсумок, хочете бути здоровими – не забувайте відпочивати!

Розширення горизонтів

Батьківство – лише частина життя. Не варто сприймати його як жертву. Батьки немовлятка мусять вносити зміни у своє життя, але це не означає, що мають повністю відмовлятися від всього, що люблять. Мандри з дітьми – це цілком реально!

Мандри

Малюк на висоті понад 2 тисячі метрів

При чому, чим менша дитина, тим простіше. Особливо, якщо ваш малюк на грудному годуванні. До 6 місяців вам для нього практично нічого не потрібно. У літаку ви не платите за окреме місце (до 2 років). Ви можете взяти візок, який не будуть враховувати у загальний багаж. Відпочинок для дітей до 2 років теж абсолютно безкоштовний. Єдине на що доведеться потратити гроші – це страхівка. І з собою взяти кілька одежин.

Подорожі – розширюють кругозір. Нові горизонти, нові люди допомагають батькам подолати стрес і страх за немовля. Мандрівки однозначно зміцнюють сім’ю, дитина звикає до подорожей і краще вивчає світ.

Тож, якщо хочете бачити і розуміти більше – мандруйте.

Редакція 24 Каналу бажає вам гарних мандрів з малюками і без!

Автор: Настя Сукач
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук