"Гарна дружина" має терпіти насильство і догоджати: шокуючі відповіді українських чоловіків

12640 Читать новость на русском
Жінка має терпіти насильство і догоджати: відповіді українських чоловіків
Жінка має терпіти насильство і догоджати: відповіді українських чоловіків / Фото з відкритих джерел

Більшість українських чоловіків вважають, що жінка має бути поступливою чоловіку, заробляти менше за нього і виконувати більшість хатніх обов'язків. Крім того, на думку 10% опитаних чоловіків, жінка має терпіти насильство для збереження сім'ї. У той час, як 18% респондентів погодилися з тим, що чоловік має право вдарити, або побити дружину, якщо дізнається про її зраду.

Це соціальне дослідження "Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до ґендерних стереотипів та насильства щодо жінок" провів Український центр соціальних реформ на замовлення Фонду народонаселення ООН за сприяння Міністерства соціальної політики. 

Читайте також: В Україні запроваджено кримінальну відповідальність за домашнє насильство

Згідно з опитуванням, 70% українських чоловіків вважають, що "гарна" дружина має піклуватися про дім та готувати для родини. 63% опитаних вважають, що піклування про дитину є жіночим обов’язком.

66% чоловіків вважають, що жінка має догоджати чоловіку та відразу погоджуватися на інтимні стосунки, якщо той висловить таке бажання. 20% вважають, що жінка має бути цнотливою і не зловживати контрацепцією. 36% вважають, що жінка має слідкувати за попередженням вагітності.

Зазначається, що жінки в середньому витрачають на хатню роботу майже вдвічі більше часу, ніж чоловіки – 29 проти 15 годин. Із дітьми жінки в середньому проводять 49 години на тиждень, чоловіки – 22 години.

Читайте також: Як в Україні намагаються вирішити проблему работоргівлі

Зокрема, шокувало соціальні мережі результати стосовно ставлення до постраждалих від сексуального насильства.

19% опитаних чоловіків вважають, що жінки власними діями провокують насильство проти себе. 23% вважають, що жінки самі хотіли, аби їх згвалтували. 33% впевнені, що коли жінка не чинить фізичного спротиву, не можна казати про згвалтування. 43% чоловіків вважають, що у випадку згвалтування слід розібратися, чи не була жінка нерозбірливою у сексуальних стосунках. 50% покладають провину на жертву сексуального насилля, якщо та була під впливом алкоголю чи наркотиків.

 соціальне дослідження

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук