Своїми корисними властивостями чебрець зобов'язаний високому вмісту вітамінів В і С, які вважаються одними з провідних антисептиків і дезінфікуючих засобів. Також чебрець містить корисні смоли та жири, а також олії.

Читайте також: 4 переконливі причини вживати більше вітамінів

Найпоширенішим лікарським застосуванням чебрецю вважаються протикашльові препарати – трава добре допомагає при кашлі, бронхітах та астмі.

Настій із чебрецю для лікування кашлю готують наступним чином: 1 столову ложку чебрецю заливають окропом і настоюють протягом двох годин. після того настій треба процідити. І дітям, і дорослим рекомендується приймати настій по чайній ложці кілька разів на день після їди.

Чебрець допомагає при кашлі, бронхітах та астмі
Чебрець допомагає при кашлі, бронхітах та астмі

Чебрець також володіє ефективними потогінними властивостями, недарма багато доктора прописують його при ГРВІ, грипі і закладеному носі. Чай з чебрецем допомагає при головному болі, викликаним закладеним носом, полегшує стан при мігрені і в цілому поліпшує самопочуття хворого. Його також прописують людям, що страждають безсонням: регулюючи нервову систему, цей настій нормалізує психічний стан.

Користь чебрецю помічена і при розладах травної системи, особливо після важкого і жирного обіду. Чебрець можна пити кілька днів або разово – ефект буде помічений відразу.

Чебрець допомагає при розладах травної системи
Чебрець допомагає при розладах травної системи

Щоб трава чебрецю мала максимально корисну дію, заготовки найкраще робити на початку літа: як правило, перші квіти чебрецю, багаті ефірними маслами, з'являються вже на початку червня. Чебрець сушать в сухому і темному місці пучками, підвішеними голівками вниз.