Про це повідомляють на сайті благодійної організації Panthera.

Науковець Грегорі Бретон з благодійної організації, яка займається захистом великих кішок, вже вп'яте перебував в експедиції з пошуку кошенят барханних або піщаних кішок в Марокканській Сахарі, але на четвертий рік досліджень йому нарешті посміхнулася фортуна.

Читайте також: 15 тварин України, яких ми можемо більше не зустріти у природі

Я балакав з водієм, щоб він не заснув, а в цей час мій колега на даху нашого джипа встановлював світло і направляв прожектор на кущі і вже був готовий кинути все до біса. Тоді-то це і сталося: в кущах заблищали три пари котячих очей,
– поділився Грегорі.

Як він розповів, зняти барханних або піщаних кішок в дикій природі практично неможливо: це нічні тварини, які не залишають за собою ніяких слідів. Вони навіть нявкають дуже тихо, а їх жовта шерсть зливається з піщаними барханами пустелі.

Грегорі стверджує, що він вперше зміг сфотографувати і зняти на відео кошенят барханної кішки в природному середовищі існування. З вигляду їм було від шести до восьми тижнів. Поки команда знімала малюків і встановлювала на них маячки, радіолокатори виявили, що поруч бродила схвильована доросла кішка, можливо, їх мама.

Він також додав, що дослідники отримали дозвіл знімати піщаних кішок і встановлювати на них датчики для спостережень від марокканської влади. За всі чотири роки вони бачили 29 тварин, встановили маячки 13 з них.

До слова, кіт барханний, або кіт дюн – це невеликий ссавець родини котових, поширений в Сахарі й пустелях Середньої Азії та Північної Африки.