Національна опера України подарує шанувальникам відомі шедеври і зірковий гала-концерт

299 Читать новость на русском
"Запорожець за Дунаєм" на сцені Національної опери України
"Запорожець за Дунаєм" на сцені Національної опери України

Травневий репертуар Національної опери України задовольнить найвишуканіші смаки.

На початку місяця театрали побачать оперу "Запорожець за Дунаєм", прем’єра якої відбулась у 2015 році, і яку вже встигли полюбити. Для поціновувачів Верді – аншлагова опера "Набукко". Балетною "перлиною" травня стане "Гала-концерт з нагоди ювілею Алли Лагоди". І, на сам кінець місяця – прем’єра (5-й показ) опери "Флорія Тоска", чотири попередні покази якої зібрали аншлаги.

5 травня – "Запорожець за Дунаєм" (Гулак-Артемовський)

Нинішня редакція опери Семена Гулака-Артемовського створена головним режисером театру Анатолієм Солов'яненком (сценічна версія) та композитором Мирославом Скориком (музична редакція). Прем’єра опери відбулася у лютому 2015 року, і впродовж останніх сезонів користується популярністю у глядачів.

Сценографією вистави, а також костюмами для героїв опери займалася Марія Левитська – головний художник театру. Спеціально для вистави створено понад 250 костюмів та майже 3000 кв. метрів живопису.

У головних ролях: Богдан Тарас (Іван Карась), Наталія Николаїшин (Одарка), Валентин Дитюк (Андрій), Тамара Калінкіна (Оксана), Ігор Мокренко (Султан) та інші.

12 травня – "Гала-концерт з нагоди ювілею Алли Лагоди" за участю її вихованців та запрошених зірок балету

Видатна танцівниця Алла Лагода (на фото), виступи якої ще й досі пам’ятають поціновувачі хореографічного мистецтва, святкує ювілей, на честь якого відбудеться гала-концерт.

Алла Лагода вписала одну з найяскравіших сторінок в історію українського балету другої половини ХХ сторіччя. Своєю майстерністю вона прикрашала не лише київську сцену, а й багато працювала над тим, щоб українська хореографічна школа була визнана у світі. У неї склалася чудова творча біографія – Алла В’ячеславівна втілила в життя всі свої сценічні мрії. Вона працювала з прекрасними хореографами, про неї захоплено писала критика. А головне – її по-справжньому любила публіка. Протанцювавши 25 років балерина залишила сцену, але не попрощалася з балетом. Багатогранний талант Лагоди розкрився ще в одній іпостасі – чудового балетного репетитора і педагога. Зараз Лагода навчає балетної майстерності нове покоління танцівників, які також беруть участь у ювілейному концерті.

Участь в концерті беруть солісти балету Національної опери України, лауреати міжнародних конкурсів Микита Сухоруков, Сергій Сидорський (провідний соліст балетної трупи "Dance alive", США), Віктор Іщук, Ольга Голиця, Тимофій Биковець, Катерина Курченко, Олеся Шайтанова (провідна солістка Литовського національного театру опери та балету), Шінобу Такіта (солістка "Ballet tradition", Токіо, заслужена артистка України).

19 травня – "Набукко" (Верді)

Саме з цього твору, за визнанням композитора, і розпочалась його блискуча композиторська кар’єра. У свою чергу, віртуозні вокальні партії і характери героїв вистави дозволили "зробити ім’я" багатьом найвідомішим нині в музичному світі виконавцям.

Лібрето твору написав талановитий драматург Темістокле Солера. Світова прем’єра опери відбулась на сцені міланського театру "Ла Скала" 9 березня 1842 року, і вже з першого показу її супроводжував успіх. На київській сцені виставу було поставлено в 1993-му, і вона була окрасою репертуару майже півтора десятиліття. З "Набукко" київська трупа багато й успішно гастролювала на за кордоном. Втім, через те, що виконавці головних партій пішли зі сцени, а саме "на них", власне, й робилася попередня постановка, опера, на жаль, також дочасно припинила своє сценічне життя. Тож за нове прочитання драматичного сюжету й надзвичайно потужного музичного матеріалу взявся головний режисер театру Анатолій Солов’яненко разом з головним диригентом театру Миколою Дядюрою. Свою увагу до цієї музики режисер пояснює її естетичною цінністю та винятково прекрасними мелодіями, які заклав геніальний Верді. Прем’єра "Набукко" на сцені Національної опери відбулася в березні-2016, і з того часу оперу, як і півтора століття тому, супроводжує успіх.


"Набукко"

У головних партіях: Олександр Мельничук (Набукко), Оксана Крамарєва (Абігайль), Анжеліна Швачка (Фенена), Валентин Дитюк (Ісмаель) та інші.

28 травня – "Флорія Тоска" (Пуччіні)

Прем’єра (перший показ) однієї з найбільш популярних, найкрасивіших і найбільш драматичних опер видатного мелодиста Джакомо Пуччіні на сцені Національної опери України відбулась 31 березня 2017 року. А 28 травня відбудеться 5-й показ цієї вистави.

Неабиякий акторський талант – найважливіша особливість образу Тоски. Свого часу цю роль французький драматург Віктор’єн Сарду написав спеціально для геніальної Сари Бернар. Джакомо Пуччіні, побачивши акторку на сцені, утвердився у своєму бажанні створити оперу на цей твір.

Ідея нової постановки італійського класика на столичній сцені належить Анатолію Солов'яненку, який залучив до співпраці професіоналів вищого рівня: диригента-постановника Миколу Дядюру, якого відрізняє дбайливе ставлення до музичного матеріалу, хормейстера-постановника – Богдана Пліша, та художника-постановника Марію Левитську, відому своїми оригінальними концепціями, гармонійно вписаними в класичну основу.
Постановники практично не відступали від оригіналу, максимально враховуючи найменші нюанси, не "переписані" характери й мотивація героїв, вважаючи, що ця вистава про любов, надію, зраду, про те, що у всі часи знайдуться інтригани, які, граючи в цинічні ігри, ламають долі інших людей.


"Флорія Тоска"

Головні партії виконують: Оксана Крамарєва (Флорія Тоска), Геннадій Ващенко (Барон Скарпіа), Богдан Тарас (Чезаре Анджелотті), Дмитро Агеєв (Ризничий), Анжеліна Швачка (Пастушок) та інші.

Читайте також: Національна опера: пристрасті за "Тоскою"

Джерело: 24 Канал
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук