Науковці спрогнозували смертоносний сонячний спалах

2742 Читать новость на русском
Сонце / Фото з відкритих джерел

У найближчі сто років може відбутися надзвичайно потужний сонячний спалах, який призведе до порушення роботи енергосистеми по всьому світу, пошкодження супутників і відключення інтернету. А техногенні аварії можуть привести до людських жертв.

До такого висновку прийшли американські вчені з Гарвардського університету, повідомляє видання New Scientist.

Читайте також: Спалахи на Сонці: найголовніше про небезпеку та наслідки астрономічного явища для Землі

Науковці проаналізували дані про сонячні спалахи, які раніше відбувалися. Вони оцінили ймовірність виникнення надпотужний спалахів, зокрема тих, що збільшують яскравість Сонця на 30 відсотків і здатні знести озоновий шар Землі.

На думку вчених, що під час цих подій вивільниться енергія, яка дорівнює 1 036 ерг, а це у кілька разів більше звичайної енергії Сонця (1033 ерг в секунду). У деяких зірок сонячного типу астрономами фіксувалися ще більш потужні спалахи – до 1038 ерг. Проте вони відбуваються приблизно у 20 мільйонів років від нашої планети.

Нагадаємо, що 6 вересня на Сонці стався найпотужніший спалах за останні 12 років, який виник унаслідок злиття двох найбільших груп сонячних плям. Вже 7 вересня стався другий потужний спалах, якому присвоїли найвищий клас активності — Х. А 8 вересня – третій потужний спалах, який також віднесли до класу X.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук