Трохи коротші вусики також розташовуються на щоках, на підборідді і над очима, на щиколотках передніх лап і на хвості, є вони і між подушечками на лапах. Такі вусики виконують дуже важливу рол для тварин, адже вони передають котові усю інформацію про навколишнє середовище.

Читайте також: Поліція Тайваню взяла на службу крихітних лабрадорів: зворушливі фото

Будь-які коливання чи вібрація через навколишні нервові закінчення вус посилають інформацію в головний мозок. За допомогою вусів кішка орієнтується в просторі та може уникати перешкод, навіть у повній темряві.

Коти також використовують вуса для вимірювання предметів– їх ширини, глибини та відстані до них. Наприклад, торкнувшись вусами до стінок отвору, кіт миттєво визначить, чи зможе він пролізти крізь нього.

Вібриси також допомагають котам у полюванні. Вуса визначають швидкість і напрям вітру, щоб зробити максимально точний стрибок. Використовуючи вуса, кішка контролює поведінку жертви, коли тримає її в зубах.

Вібриси-брови грають захисну роль, змушуючи кішку вчасно зімкнути повіки.

До того ж, за положенням вус можна визначити настрій тварини. У збудженої або чим-небудь зацікавленої кішки вони широко розставлені і спрямовані вперед, у переляканої або агресивної – притиснуті до мордочки.