Перший трейлер до серіалу "Диявол по сусідству" (The Devil Next Door) з'явився на ютуб-каналі стрімінгового сервісу Netflix 23 жовтня.

Читайте також: Український фільм "Додому" побореться за номінацію у премії Золотий глобус

Події, в основу яких закладено реальну історію, розвиваються за часів СРСР. У центрі сюжету постає українець Джон, який на батьківщині був відомий як Іван Дем'янюк.

Його визнають винним у воєнних нацистських злочинах, звинувачують у вбивстві не одного десятка тисяч людей, а також інкримінують у жорстокому ставленні до ув'язнених в таборах. Вже у двадцятирічному віці Іван Дем'янюк з легкістю відрізав вуха своїм жертвам, коли вони працювали, а також жорстоко побивав їх перед тим, як відправити на смерть. Після молодості, проведеної в концтаборах, українець вирушив до США, де отримав американське громадянство. Але і підданства Джона позбавили. Нелегкою виявилася для нього його старість. Останні роки свого життя він провів у в'язниці, так і не вийшовши на волю перед смертю.

Прем'єра п'яти епізодів серіалу "Диявол по сусідству" відбулася на потоковому сервісі Netflix напередодні, 4 листопада. Пізніше стрічка з'явиться у вільному доступі.

Дивитися трейлер до серіалу "Диявол по сусідству" (The Devil Next Door): відео

Що відомо про Івана Дем'янюка? Українця, який народився 3 квітня 1920 року, називали "Іваном Грозним" або ж "плачем Собібора" (Собібор – концентраційний табір, створений нацистами у 1942 році, – LifeStyle 24). У 1940 році він став солдатом Червоної Армії, а у 1942 в Криму потрапив в полон до німців.

До Другої світової війни він працював трактористом і водієм вантажівки у колгоспі села Дубові Махаринці, що зараз у Вінницькій області. У 1952 році він зі сім'єю переїхав до США, де працював автомеханіком і згодом отримав громадянство.
Через деякий час суддя позбавив його американського громадянства, тому що йому здалося, що той подав неправдиві свідчення про воєнні роки. 1980-ті роки стали для Івана справжнім пеклом. Його почали звинувачувати у нацистських злочинах, через що засудили до смертної кари, згодом скасувавши її, а пізніше до семи років позбавлення волі. 17 березня 2012 року українець помер в будинку для престарілих, так і не вийшовши на волю з 1980-х років.