Святкування ювілею продовжиться фестивалем вистав з репертуару театру за участю відомих оперних виконавців та майстрів балету. Своєрідним творчим звітом глядачам стануть Гала-концерт хору театру, симфонічна програма, Гала-концерт артистів балету, а також дебют Людмили Монастирської в ролі Єлизавети Валуа в опері "Дон Карлос" (Верді) та вечір, присвячений 85-річчю від дня народження видатного українського тенора Анатолія Борисовича Солов’яненка.

3 вересня – опера "Запорожець за Дунаєм" Гулака-Артемовського

Вперше на сцені театру "Запорожець за Дунаєм" з’явився у грудні 1934 року. За більш ніж вісімдесятирічну історію існування опери на київській сцені провідні партії в ній виконували майже всі корифеї українського оперного мистецтва.

Нині постановка опери "Запорожець за Дунаєм" на сцені Національної опери йде у новій сценічній та музичній редакціях, створених головним режисером театру Анатолієм Солов'яненком та композитором Мирославом Скориком (музична редакція). Головний художник театру Марія Левитська спеціально для цієї вистави створила понад 250 костюмів та майже 3000 квадратних метрів живопису.

5 вересня – Гала-концерт хору Національної опери України

Блискучі хорові сцени з опер "Тарас Бульба", "Утоплена" Лисенка, "Запорожець за Дунаєм" Гулака-Артемовського, "Аїда", "Дон Карлос", "Набукко" Верді, "Норма" Белліні, "Попелюшка", "Подорож до Реймсу" Россіні, "Євгеній Онєгін" Чайковського, "Фауст" Гуно, "Кармен" Бізе, "Турандот" Пуччіні виконають хор театру та провідні солісти опери у супроводі симфонічного оркестру Національної опери України.

Готує програму головний хормейстер театру Богдан Пліш.

7 вересня – балет "Лісова пісня" Скорульського

Іван Путров
Іван Путров

Головні партії виконують: Катерина Кухар – прима-балерина Національної опери, яка підкорила сцени Європи, Америки, Японії та Іван Путров – прем'єр лондонського Королівського балету (2002-2010), запрошений соліст Національної опери України. Путров вперше вийшов на сцену театру 10-річним хлопчиком саме в ролі маленького Лукашика у цьому романтичному балеті – перлині української національної класичної хореографії, створеної видатним балетмейстером Вахтангом Вронським, яка з 1958 року є однією з візитівок Національної опери України.

8 вересня – опера "Флорія Тоска" Пуччіні

Людмила Монастирська
Людмила Монастирська

Нинішню постановку "Флорія Тоска", прем’єра якої відбулася 31 березня 2017 року та стала однією з головних подій минулого сезону, здійснили режисер Анатолій Солов’яненко, диригент Микола Дядюра, художник Марія Левитська, хормейстер Богдан Пліш.

Головну партію виконувала Людмила Монастирська, яка ще до київської прем’єри мала неабиякий успіх на сцені Opera Bastille саме у ролі Флорії Тоски, за яку вона отримала одностайні відгуки преси: "Голос Монастирської протягом всієї вистави викликав тільки одну думку: він досконалий! Цей голос залишиться в історії опери поруч з іншими великими голосами".

9 вересня – Гала-концерт артистів балету

Фрагменти найпопулярніших балетних вистав буде показано у відповідній сюжетам сценографії. Увазі глядачів будуть представлені фрагменти улюблених балетів: "Спляча красуня", "Лебедине озеро" Чайковського, "Жізель", "Корсар" Адана, "Баядерка" Мінкуса, "Кармен-сюїта" Бізе – Щедріна, "Спартак" Хачатуряна, а також сцена "Половецькі танці" з опери "Князь Ігор" Бородіна.

10 вересня – симфонія №2 Малера – прем’єра

Симфонія №2 Густава Малера, відома під назвою "Воскресіння", написана між 1888 та 1894 роками. До прем'єри, що відбулася в грудні 1895 року, Малер готувався дуже ретельно – навіть достав відповідні за тембром дзвони. На жаль, публіка непривітно сприйняла твір, і лише кілька критиків позитивно відзивалися про нього. Знадобився час, щоб симфонія була оцінена належним чином.

Симфонія №2 прозвучить у виконанні симфонічного оркестру та хору Національної опери України.

14 вересня – балет "За двома зайцями" Шевченка – прем’єра (3-й показ)

Балет "За двома зайцями" на музику Юрія Шевченка став гучним акордом на завершення 149-го сезону Національної опери України, вписавши яскраву сторінку в історію театру. Над створенням хореографічної версії історії про невдаху-цирульника працювала потужна творча команда постановників: балетмейстер Віктор Литвинов, художник Сергій Маслобойщиков, диригент Володимир Кожухар. Автор ідеї та лібрето – виконавиця ролі одіозної Проні Прокопівни – Тетяна Андреєва. Спеціально для цієї постановки були створені оригінальні костюми, серед яких немає навіть двох однакових (художник костюмів – Ганна Іпатьєва), унікальні декорації, що кардинально відрізняються від традиційних балетних.

Балет "За двома зайцями", дія якого розгортається на вулицях старого Києва, має всі шанси стати візитівкою столиці.

16 вересня – опера "Дон Карлос" Верді

"Дон Карлос" – чудове зріле творіння великого майстра. Але ставиться ця опера не часто. Одна з причин – вона вимагає великого складу першокласних виконавців. Вперше на розсуд українського глядача опера "Дон Карлос" була представлена 1985 року, а у 2012-му в новому прочитанні знову повернулась на сцену Національної опери. Під час роботи над цим визначним твором були використані найсучасніші технології та новітнє технічне обладнання, розроблені надзвичайні за своєю красою і складністю декорації та виготовлено 420 костюмів. Над втіленням вердіївського шедевру працювали режисер Анатолій Солов’яненко, диригент Микола Дядюра, хормейстер Богдан Пліш та художник Марія Левитська.

Сергій Магера
Сергій Магера

Вистави "Набукко" Верді (21 вересня) та "Борис Годунов" Мусоргського (30 вересня) будуть присвячені ювілею провідного соліста театру, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергія Магери. Виконання опери "Борис Годунов" пройде під орудою головного диригента Варшавської опери – українця Андрія Юркевича.

26 вересня – Гала-концерт з нагоди 85-річчя від дня народження Солов'яненка

Анатолій Солов'яненко25 вересня виповнюється 85 років від дня народження видатного українського співака Анатолія Солов’яненко (1932-1999) – Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка (1997), Командора Італійської Республіки, кавалера орденів і медалей.

Зарано пішовши з життя, він залишив багату музичну спадщину. Анатолій Солов’яненко був першим радянським тенором, який отримав запрошення співати в провідному театрі США – "Метрополітен-опера": впродовж сезону-1977/1978 він брав участь у 10-ти виставах, з великим успіхом виконавши партії в операх "Кавалер троянд" Штрауса, "Сільська честь" Масканьї, "Ріголетто" Верді.

У концерті візьмуть участь симфонічний оркестр, хор та солісти Національної опери.

Читайте також: Прем'єра "За двома зайцями": новий погляд на класику