Науковці проаналізували ефект "суб'єктивного благополуччя" – показник того, як люди оцінюють своє власне життя, і стан їх здоров'я, пише видання Time.

Читайте також: Чотири звички, які руйнують наше щастя

За словами вчених, щасливі люди, швидше за все, краще дбають про себе і харчуються здоровою їжею, займаються фізкультурою і сплять достатню кількість годин.

Щастя також може позитивно впливати на серцево-судинну і імунну системи, на гормони і запалення, а також прискорювати загоєння ран.

Автори дослідження зазначають, що у більш ранніх досліджень говориться, що саме поліпшення здоров'я може привести до поліпшення емоційного стану.

Тепер же вчені стверджують, що суб'єктивне благополуччя може впливати на фізичне здоров'я і довголіття, але наразі невідомо точно, чому щастя пов'язане зі здоров'ям для одних людей, а для інших – ні.

"Бути щасливим, звичайно, не є гарантією того, що ви станете здоровим, і це правда, що деякі дослідження не виявили взаємозв'язку", – заявив провідний автор дослідження Едвард Дінер, професор соціальної психології в Університеті штату Юта.

Водночас, за його словами, важливо вчитися насолоджуватися роботою, бути вдячним і мати дійсно позитивні відносини.