Без події, яка трапилась 66 мільйонів років тому, могло не бути людства: унікальні дослідження

6351 Читать новость на русском
Динозаври
Динозаври / unsplash.com

Вчені помітили, що маловідоме місце Чикшулуб-Пуерто, що на мексиканському півострові, розташоване в центрі кратера, має підозріло рівні краї. Спершу дослідники сприйняли це за незвичайне природне явище, однак дослідження перевершили всі сподівання.

Як повідомляє ВВС, на півострові Юкатан розташований один з найбільших у світі кратерів діаметром майже 180 км. Він утворився близько 66 мільйонів років тому. Щодо його появи існує багато легенд та припущень, однак вченим нарешті вдалось розібратись із всесвітньою загадкою.

Читайте також: Дім навколо дерева: як виглядає будинок, буквально наближений до природи

У середині 1980-тих група американських археологів роздивлялись супутникові знімки півострова Юкатан у Мексиці. Тоді вчені виявили кільце, краї якого настільки рівні, що складається враження, ніби вони намальовані циркулем.

Кратер від астероїда в Мексиці
Кратер на мексиканському півострові діаметром 180 км / BBC

Американські вчені вважають, що ця гірська порода утворилась через падіння гігантського астероїда діаметром близько 12 км приблизно 66 мільйонів років тому. Геологи NASA кажуть, що кратер є наслідком цього випадку. Саме це могло стати причиною винищення динозаврів та 75% всього живого на планеті.

На даний час містечко на півострові Мексики відоме своїми печерами з кришталево-чистою водою. Місцеві називають їх сенотами, що в перекладі означає "криниці".

Печери на мексиканському півострові
Вода в печерах на острові Юкатан / BBC

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук