Створили монстра, – автор "лайка" у Facebook розповів про шкідливий вплив новітніх технологій

2935 Читать новость на русском
Facebook
Facebook / Фото з вільних джерел

Десять років назад молодий розробник Facebook Джастін Розенштейн засидівся до ночі, створюючи прототип кнопки, яку про себе називав "кнопкою класності".

Сьогодні він належить до невеликої, але швидко зростаючої спільноти "єретиків" Кремнієвої долини, які скаржаться на підйом "економіки уваги" – явища, коли інтернет формується виходячи з потреб рекламної індустрії, пише "Нож".

Серед однодумців Розенштейна – кілька керівників вищої ланки, в основному це дизайнери, розробники, проджект-менеджери та інші фахівці, які по цеглинці будували цифровий світ, який вони зараз же і прагнуть зруйнувати.

Люди постійно створюють щось з кращих спонукань, а потім виявляється, що вони створили монстра,
– розповів Розенштейн.

Читайте також: У популярному Facebook вражаюче змінять дизайн

Він пішов з Facebook і Google, і зараз його невелика компанія займається підвищенням продуктивності офісних працівників. Головним предметом занепокоєння для автора "лайка" став психологічний вплив технологій на людей, які проводять по екранах своїх телефонів в середньому 2617 разів в день.

Крім звикання, технології викликають стан, який отримав назву "тривала часткова увага". Це явище різко знижує здатність до зосередження і погіршує когнітивні функції.

Як показало одне недавнє дослідження, смартфон, що знаходиться поблизу, отупляє власника навіть у вимкненому стані.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук