Замість камуфляжної форми – вишиті сукні, на заміну берцам – високі підбори, а ще сережки, макіяж та зачіски.

Читайте також: На мені завжди 95% одягу вітчизняного виробництва, – Джамала розповіла про ставлення до трендів

За декілька хвилин до виходу на подіум волонтерка Ореста поправляє вишиванку. Ця – від бренду "Гойра". У самої жінки в приватних колекціях таких понад п'ятдесят. Вдягає їх у мирному житті часто, в перервах між поїздками на схід, куди катається з серпня 2014 року.

Насправді, це мій стиль. Я майже так ходжу щодня. Я дуже люблю вишиванки і колекціоную їх. Завдяки цьому проекту ми всі нарешті зустрілися. Ми як рідні люди, всі перевірені у бою, якщо так можна сказати,
– відповіла волонтерка Ореста Бріт.

В іншій гримерці останні штрихи у макіяжі роблять волонтерці з Маріуполя Лілії. З початку війни жінка почала допомагати військовим, коли окупанти атакували її рідний Маріуполь. Тоді Лілія пережила страшний обстріл із градів. Тепер збирає кошти – купує бійцям на передову спорядження та озброєння. У модному показі вона бере участь вдруге.

"Вже кілька вишиванок українських дизайнерів ми приміряли на себе. Коли почалася війна, у мене не було жодної вишиванки, а зараз я ходжу у вишиванках від української дизайнерів. Мені це дуже подобається", – розповіла волонтерка Лілія Болбат.

Показ моди у Львові
Показ моди у Львові

Показ не встигає розпочатися, як глядачі не приховують своїх овацій. На подіумі – не лише вишиті сукні, а й такі ж пальта. Представити свої вбрання на жінках з ООС з’їхались до Львова вісім українських дизайнерів.

Серед них і Олександра Теліженко. Вона не лише дизайнерка, а найперше – художниця. Для якої українська вишиванка – це більше ніж візерунок на тканині. Майстриня каже, орнамент – це прадавня українська грамота, яка має бути на справжніх жінках.

Я не люблю, коли показують класичні світові бренди, коли моделі ходять заморожені, наче снігові королеви чи жінки-вампіри, ідуть холодні-непідступні. А тут – життя. Вони – живчики: хоч маленька, хоч велика, як королева, але в них така любов до життя, бо вони знають йому ціну,
– зазначила модельєрка Олександра Теліженко.

Серед глядачів не лише люди з мирного життя друзі чи родичі, а й побратими дівчат. Бо дехто з красунь, що на подіумі приїжджав до Львова, із самісінької передової. Там їх звикли бачити у камуфляжі . Тож тепер, коли дівчата змінили берци на підбори, впізнати їх майже не можливо. А ще – відвести погляд – кажуть бійці.

Модельєрка Олександра Теліженко з учасницями показу
Модельєрка Олександра Теліженко з учасницями показу

"Приємно бачити, як вони можуть перевтілюватися. За декілька хвилин ти вже їх бачиш в іншому образі – в такому жіночому, в таких гарних сукнях", – сказав військовий Українського добровольчого корпусу Роман.

Читайте також: Україна вперше показала військову техніку на міжнародній виставці у Філіппінах: фото

"Українські амазонки" – це не просто мистецький проект Міністерства інформаційної політики. Найперше, це спосіб реабілітації для дівчат, які уже п’ятий рік дотичні до війни, бо ж тут не лише волонтерки та жінки-бійці Операції об’єднаних сил, а й журналістки, які від початку війни працювали на Сході.

І ці жінки подекуди бачили та переживали більше ніж тилові офіцери навіть Генерального штабу. І тепер організатори проекту захотіли показати світу, що у війни є гарне і ніжне жіноче лице. Таке, як у цих дівчат-амазонок, які попри участь втрати в боях, все одно залишаються там і боронять Україну.