Вчені б’ють на сполох: 2016 рік став найтеплішим в історії спостережень

1677 Читать новость на русском
Глобальне потепління встановило нові антирекорди
Глобальне потепління встановило нові антирекорди / h2t.ru

Американські вчені представили нову доповідь про глобальне потепління клімату, згідно з яким концентрація парникових газів встановила новий рекорд, а 2016 рік у цілому став найтеплішим в історії спостережень

Про це йдеться в доповіді Національної адміністрації з дослідження океанів і атмосфери (NOAA) США.

До цього найтеплішим вважався 2015 рік. Автори доповіді встановили, що більшість показників зміни клімату продовжують "зберігають тенденції потепління", а показники температур поверхні океану і землі, рівень моря і рівень концентрації парникових газів в атмосфері побили рекорди 2015 року.

Результати минулого року були викликані впливом довгострокового глобального потепління і явищем Ель-Ніньо, яке представляє собою коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану.

Концентрація парникових газів в атмосфері в 2016 році досягла рекордного рівня в історії 402,9 ppm, що на 3,5 більше, ніж роком раніше. Це найбільше зростання за рік протягом останніх 58 років.

Читайте також: Глобальне потепління за останні 111 років показали на відео

Збільшення температури поверхні суші і океану в 2016 році коливалася від 0,45 до 0,56 градуса Цельсія. Рівень моря піднявся на 82 мм, також встановивши рекорд з 1993 року, коли почалися спостереження за цим показником.

Над доповіддю працювали вчені з національних центрів NOAA разом більш ніж з 450 колегами з майже 60 країн.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук