Вперше український художник став членом МАК

417 Читать новость на русском

Скульптор Юрій Мусатов, неодноразовий переможець міжнародних стипендіальних програм та конкурсів, учасник престижних виставок, бієнале професійної кераміки, став першим українським митцем, що отримав членство в Міжнародній Академії Кераміки.

Міжнародна Академія Кераміки (IAC – International Academy of Ceramics) – професійне інтернаціональне об’єднання, створене з метою налагодження комунікації між професіоналами у сфері керамічного мистецтва у всьому світі. Понад 60 років академія є центром міжнародної спільноти і представляє кераміку на світовому рівні. Стати членом академії – велике досягнення, тому що тільки визнані майстри можуть бути обрані з безлічі претендентів.

15 років тому я дізнався про існування IAC і одразу поставив перед собою мету стати членом цієї академії. Це честь бути частиною міжнародної спільноти і брати участь у пропаганді керамічного мистецтва. Для мене справжня гордість представляти Україну та українську кераміку в цій престижній організації, – коментує Юрій Мусатов.

Відбір нових членів академії проходив в два тури; журі складалося з 14-ти членів Ради. Перший тур – індивідуальний відбір, другий – колективний, що проходив під час засідання Ради IAC у вересні 2017 року. За словами організаторів, цього року кількість заявок була вражаючою. Рада обрала 145 нових членів МАК з усього світу, в тому числі і українського художника Юрія Мусатова, повідомляє сайт МАК.

Обрання Юрія Мусатова в IAC – це визнання найвищого рівня майстерності та його досягнень в кераміці. Це в котрий раз підтверджує, що українська кераміка має всі шанси займати достойне місце в найкращих приватних та музейних колекціях світу, – коментує Юлія Островська, директор Sky Art Foundation.

Нагадуємо, що у вересні серія нових робіт Мусатова під назвою My Planet була успішно представлена на Паризькому Тижні Дизайну (Paris Design Week 2017) в рамках українського проекту "Трансформація". Серія з 9-ти керамічних арт-об’єктів, які доповнюють один одного, була присвячена життю однієї планети, що є аналогією життя кожного живого об’єкту з усіма його властивостями та характеристиками.

ДОВІДКА
Юрій Мусатов
народився 1981 року в Конотопі Сумської обл. Закінчив Львівську національну академію мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва, відділ художньої кераміки. На сьогоднішній день його роботи зберігаються в приватних та музейних колекціях України, Польщі, Німеччини, США, Португалії, Іспанії, Словенії, Латвії, Туреччини, Китаю та Кореї. Творчість Юрія Мусатова представляє Sky Art Foundation.

Sky Art Foundation – благодійний фонд, який був заснований восени 2014 року за ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст.

Читайте також: Українці виграли на міжнародному конкурсі дизайну інтер’єру: неймовірні фото проектів

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук