Хвилювання, збентеження, бажання "провалитися крізь землю" – все це легко помітити за характером поведінки людини. В таких випадках ми не знаємо куди подіти руки, відводимо очі в бік чи схиляємо додолу голову і тупимось поглядом в підлогу.

Набір жестів упевненої в собі людини

Міцно стояти на ногах. Впевнена в собі людина не похитується під настирливими поглядами, не переминається з ноги на ногу. Вона стоїть рівно, тримаючи ноги на ширині плечей.

Тверда і ритмічна хода, широкий крок. Найчастіше супроводжується розмахом рук. Корпус тіла трохи нахилений вперед. В цілому справляє враження активності, енергійності. Людина впевнено рухається вперед в просторі, а ноги лише допомагають. Тут немає місця перебіжкам чи ході на вшпиньках.

Постава. Сутулість говорить про нашу скутість, опущені плечі – про несамостійність і апатичність. Натомість, ознака внутрішньої впевненості – розправлені плечі і вільні від напруги руки. Звичайно, струнка постава – справа не одного дня. Перші спроби розправляти плечі і триматись впевнено можуть виглядати вкрай не природно. Проте, щоденна практика згодом дасть свій результат.

Практикуйте при зустрічі міцне рукостискання і не соромтесь при цьому затримати на кілька секунд погляд в очі людині. Загалом людина, впевнена в собі, дивиться в очі співрозмовнику спокійно. Безумовно, протягом всієї бесіди, особливо якщо вона затягнулася, це зробити важко. Але більше половини розмови – цілком прийнятно.

Шпиль-жест. Найчастіше використовується політиками і впливовими особами. Це положення рук у вигляді даху будинку, коли кінчики пальців обох рук змикаються. Цей жест говорить про чітку позицію людини.

Звичка схрещувати ноги або руки – це підсвідомий захист від світу. Ознака впевненості ж – відкриті пози. Руки на підлокітниках або колінах вільні, жести рук спрямовані в бік співрозмовника відкритими долонями, ноги в будь-якому положенні без перехрещення.

Також маленька хитрість – великі пальці рук. Якщо людина часто демонструє великі пальці рук, піднімаючи над рештою пальців при жестикуляції, залишаючи стирчати їх з кишені штанів, вона підкреслює свою впевненість і навіть деяку перевагу над співрозмовником.

Легка посмішка. Мова не про голлівудську усмішку "на всі 32". Усмішка повинна бути легкою і лише губами. Загальне враження від неї – вас важко вибити з колії, адже ви випромінюєте впевненість.

Дистанція. Впевнена людина не боїться бути ближче до співрозмовника. Проте варто пам'ятати, що у кожного своя зона комфорту, і грубо порушувати межу особистого простору іншої людини теж не варто.

Читайте також: Психологічні лайфхаки, що допоможуть стати впевненішим у собі

Всі перелічені жести, потребують щоденної практики, яка з часом обов’язково дасть свій результат, і вам не захочеться повертатись до старих жестів невпевненості.

Однак, є кілька жестів, які можуть вам дати результат одразу. Достатньо лише кілька хвилин практики. Ось три найефективніші жести упевненості.

1. Позиція "руки в боки". Випрямити спину, ноги на ширині плечей і руки на поясі, широко розвівши лікті. До 2 хвилин постоявши в цій позі, рівномірно дихаючи, ви відчуєте прилив упевненості.



2. Позиція "руки за голову". Сидячи чи стоячи закласти руки за голову. Лікті теж розвести в боки. Ця позиція дасть вам відчуття переваги над співрозмовником і допоможе розслабитись.



3. "Позиція боса". Спертись на стіл, широко розставивши руки. Поза рекомендована під час робочих нарад чи під час звернення до колективу, коли вам необхідно справити враження впевненої в собі людини. Проте й сама позиція тіла за кілька хвилин справді дасть вам відчуття впевненості у власних силах.

Кожну із цих позицій-вправ можна практикувати на одинці перед важливою подією, нарадою чи зустріччю. А постійна практика цих над простих вправ допоможе суттєво підняти собі самооцінку.

Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.