Якщо у вас немає зайвих грошей на утеплення, то наші поради вам точно знадобляться. Це бюджетні способи, які дозволять утримати дорогоцінне тепло у стінах вашої квартири.

Читайте також: Експерт розповів, як утеплити будинок

Перше, що ви повинні зробити – це попіклуватись про всі щілини, через які може витікати тепло. І не лише про вікна, а й про двері та стіни.

Утепліть вікна

Якщо вам пощастило, і ваші вікна з першого погляду не мають щілин, то пройдіться уздовж рам із запаленою свічкою – так ви знайдете отвори, яке око не може помітити. Вони обов'язково будуть.

Якщо немає грошей на склопакет (або ви живете на орендовані квартирі), то доведеться трохи попрацювати. Заклейте всі щілини між рамою і вікном, в місцях з'єднання скла з рамою. Не забудьте про підвіконня.

При утепленні вікон є ще один нюанс: холодне повітря може проникати через щілини, які утворилися між рамами і склом (коли скло нещільно прилягає до рами). Цю проблему може вирішити шпаклівка.

Однак у неї є істотний мінус – шпаклівка не виносить тривалого впливу вологи і різкого перепаду температур. Тому краще всього зайнятися вікнами в холодну пору року. Наноситься шпаклівка тільки на абсолютно сухі рами.

Щільно завішуйте вікна вночі

З заходом сонця температура повітря падає і вікна стають найголовнішим джерелом тепловтрат. З настанням ночі закривайте вікно щільними шторами. Можна навіть завішувати на ніч вікна старою ковдрою або теплим пледом.

Обклейте скло пакувальною плівкою

Дивний лайфхак, який повинен допомогти знизити тепловіддачу через вікна на 50%. Все, що вам потрібно – пакувальна плівка, яку потрібно вирізати за розмірами вашого вікна.

Намочіть скло водою і рівномірно притисніть плівку. Ніякого клею не потрібно.

Двері і стіни

Ще одне джерело втрати тепла в квартирі – вхідні двері. Якщо в дверях є щілини, заповніть їх ущільнювачем, в крайньому випадку – скрутіть в валик ганчір'я.

Із стінами складніше – але і тут на допомогу прийдуть монтажні піни і спеціальні гелі, якими можна прибрати наскрізним щілини.

Батареї

Щоб тепло від батареї гріло квартиру, а не вулицю – зробіть відбивач. Візьміть лист картону і алюмінієву фольгу. Обкрутіть картон фольгою і розмістіть його за батареєю.

У холодну пору намагайтеся не закривати батареї центрального опалення: заправте штори за батареї, відсуньте будь-які меблі. Нічого не повинно затримувати тепло.

Старі і добрі килими

Взимку без килима не обійтися, а найкраще місце для його розташування – біля ліжка і дивана, щоб, встаючи, відразу відчути не холодну підлогу, а зануритися в тепло і м'якість.

Грілка або котик

Гумова грілка, наповнена гарячою водою, може стати вірною подругою. Вона прогріє вашу ліжко, зігріє замерзлі ноги, буде берегти ваше тепло, поки ви дивитеся фільм. Немає гумової грілки – наберіть гарячу воду в пластикову пляшку і покладіть з собою в ліжко. Або, врешті-решт, заведіть котика!

Не ходіть вдома роздягненим

Голяка будете ходити влітку і проклинати спеку. Утеплюючи стіни і вікна, не забувайте про себе. Придбайте або зв'яжіть теплі шкарпетки, придбайте зручні светри ти зимову піжаму.

Обіймайтеся

Діліться теплом з іншими. Куди приємніше грітися під ковдрою з кимось, ніж боротися з холодом в поодинці. Запалюйте свічки і посувайтеся ближче один до одного!