Про бразильця Рафаеля Лусваргі

"Рафаель Лусваргі – бразильський військовий найманець і терорист, бойовик ДНР. Він відслужив 3 роки у французькому легіоні, далі пішов працювати кінним патрульним до бразильської поліції. Пізніше поїхав воювати до Колумбії, далі 2 роки вчився у Курському університеті, де опановував російську мову. Він перший іноземець засуджений в Україні за те, що брав участь у бойових діях на окупованих територіях" – розповів журналіст програми ЦРУ Ілля Лукаш.

Це звичайнісінький анархіст-радикал, який перебував якийсь час в Бразилії ще задовго до подій. У якийсь момент у нього почалися жорсткі сутички з поліцією, воно обійшло усі центральні місцеві газети, а згодом, у 2014 році він опинився на Донбасі,
– розповів експерт.

Про адвоката Лусваргі Валентина Рибіна

За словами журналіста Лукаша, Валентин Рибін захищав підсудних у справі пожежи в Одесі 2 травня 2014 року, яка спалахнула внаслідок протистояння в Будинку профспілок. Також він відстоював інтереси російських найманців, так знаних сепаратистів і навіть харківський "Беркут".

У кожній справі Рибіна простежується одна й та сама картинка: адвокат знаходить якісь шпаринки у законодавстві, це, зазвичай, якісь недбалі дії СБУ чи прокуратури. Тоді ця помилка робиться головною, додається трохи піару і виходить так, що більшість тих людей, які захищав Рибін, виходять на свободу. Зусилля українських спецслужб часто виявляються марними,
– відповів журналіст.

Про скандального священика УПЦ МП

"Настоятель незаконно збудованої біля фундаменту Десятинної церкви в Києві каплиці УПЦ Московського Патріархату Гедеон є громадянином Росії. До того ж цілком можливо, що паспорт громадянина України священик отримав по знайомству за часів Януковича", – прокоментувала журналістка Анастасія Кримова.

Насамперед, достеменно невідомо, як він отримав саме українське громадянство. Це сталося ще дуже давно. Сам намісник цього монастиря, або каплички є корінним українцем. Але так вийшло, що нардеп Ігор Луценко повідомив, що він має російське громадянство, – зазначила Кримова.

За її словами, він має два паспорти, але українського громадянства у нього немає, а паспорт він отримав просто по знайомству за часів Януковича. Адже в священика в адміністрації президента на той момент був непоганий адмінресурс, з яким він був знайомий.

Більше – дивіться у програмі.