Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко та зачитав старі дописи Лещенка у Facebook, у яких нардеп нібито сам визнає своє втручання у вибори президента США у 2016 році.

Читайте також: Манафорт визнав, що отримав від "Партії регіонів" 17 мільйонів доларів

Дані про "чорну бухгалтерію" Лещенко отримав від своїх джерел у ГПУ та опублікував, уже будучи нардепом. А Луценко переконаний, що свої публікації Лещенко робив у статусі журналіста.

Луценко також назвав Лещенка "політичним скунсом", який нібито разом з директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником впливав на вибори у США, коли публікував інформацію про "амбарну книгу Януковича".

Реагуючи на звинувачення Луценка, Лещенко закликав журналістів прийти на брифінг о 17:00.

Що відомо про "чорну бухгалтерію", дані з якої опублікував Лещенко?

У 2016 році Лещенко опублікував "чорну книгу" або ще "чорну бухгалтерію" "Партії регіонів" – список секретних платежів, зроблених партією голові виборчого штабу республіканців Полові Манафорту та іншим своїм консультантам. Варто уточнити, що Манафорт очолював штаб Дональда Трампа під час виборів президента США у 2016 році.

Читайте також: Хто був посередником між Манафортом і Януковичем: Лещенко розповів деталі

Манафорт заробив в Україні у ролі політичного консультанта 60 мільйонів доларів. Він також був центральною фігурою в розслідуванні щодо можливих незаконних зв'язків виборчого штабу Трампа з російським керівництвом.

Трамп Манафорт вибори президента США 2016 чорна бухгалтерія партії регіонів
Трамп і Манафорт під час президентської кампанії у США у 2016 році

У березні Манафорта засудили у США за шахрайство в податковій і банківській сферах до майже 4 роки в'язниці та ще – до 3,5 років за звинуваченнями у змові, пов'язаній з його діяльністю в Україні. Згодом Манафорту висунули нові звинувачення за 16-ма пунктами. Вони стосуються можливої причетності Манафорта до фальсифікації робочих документів для отримання мільйонів доларів за кредитами.

У Трампа Лещенка звинуватили у втручанні в американські вибори

Особистий адвокат президента США Дональда Трампа – Рудольф Джуліані – нещодавно назвав Лещенка ворогом американського лідера в оточені обраного президентом України Володимира Зеленського. За словами Джуліані, Лещенко нібито допоміг Демократичній партії США під час президентських виборів у 2016 році тим, що опублікував "чорну бухгалтерію".

Читайте також: Зеленського намагаються втягнути у внутрішній конфлікт в США, – американські ЗМІ

Джуліані Трамп США втручання у вибори Лещенко
Адвокат президента США Рудольф Джуліані та сам президент Дональд Трамп

До речі, Джуліані планував прибути в Україну, щоб зустрітися з Зеленським та переконати його продовжити розслідування в інтересах Білого дому. Це розслідування щодо втручання Росії у президентські вибори США та щодо участі сина екс-віце-президента Джозефа Байдена в роботі української газової компанії Burisma Hodling. Проти компанії вели слідство щодо ймовірного відмивання грошей, але справу закрили.

Проте американські журналісти були переконані, що адвокат Трампа так намагався допомогти лідерові США у президентській кампанії 2020 року.

Але Джуліані скасував свій візит і назвав причиною цього виснажливі атаки і те, що в Україні йому доведеться опинитись у середовищі людей, які є ворогами президента, а в деяких випадках – ворогами США.

Що на це каже Лещенко?

Лещенко заявив, що такі заяви Джуліані свідчать про вплив Луценка, який нібито вводить в оману адвоката Трампа, бо хоче втриматися на посаді генпрокурора.

Луценко маніпулює справою Байдена (сина екс-віце-президента США Гантера) та компанії Burisma, щоб американці допомогли йому втримати владу, тому що сам він зганьбився і не має куди йти після того, як його бос Порошенко програв вибори минулого місяця,
– переконаний нардеп.

Лещенко заявив, що саме тому Луценко стверджує, що має докази порушень, до яких причетний Байден.

Лещенко Луценко втручання вибори США чорна бухгалтерія Партія регіонів
Лещенко переконує, що заяви адвоката Трампа є наслідком впливу Луценка