Домовились про мир

У Берліні глави МЗС Німеччини, Франції, Росії та України узгодили пакет заходів для припинення вогню на Донбасі. Зокрема, дипломати домовилися створити контактну групу у складі представників України, Росії та ОБСЄ, яка має обговорити деталі перемир’я. Також Росія погодилася допустити українських прикордонників на російські пункти пропуску.

Засудили агресора

Парламентська асамблея ОБСЄ визнала Росію агресором. Організація засудила Росію за недотримання Гельсінських принципів щодо України. Зокрема, за порушення суверенітету та територіальної цілісності країни. У резолюції, ухваленій у Баку, асамблея закликала держави-члени ОБСЄ не визнавати насильницьку анексію Криму та висловила готовність і надалі надавати Україні всебічну допомогу.

У полоні терору

Журналістку "Громадського" телебачення Настю Станко та оператора Іллю Безкоровайного викрали бойовики терористичної організації луганська народна республіка. Вони заявили, що журналісти - шпигуни. Але на прохання керівників російських телеканалів, після доби, проведеної в полоні, Станко та Безкоровайного відпустили.

Зміни до Конституції

Верховна Рада внесла до порядку денного президентські зміни до головного закону країни. Серед поправок до Конституції - децентралізація влади та розширені повноваження для мов нацменшин.

Єдиною державною мовою в Україні є українська мова. Жодних дискусій з цього приводу не є і не буде, - заявив Президент України Петро Порошенко.

Запропоновані зміни критикують усі фракції, окрім хіба що УДАРу, кажуть Президент у разі ухвалення документа буде наділений надповноваженнями, до того ж не враховані декілька важливих поправок.

Не побачили в ньому ані питань, пов'язаних зі зняттям депутатської, суддівської та президентської недоторканності. Ми не побачили там зменшення складу Верховної Ради, - наголосив народний депутат від фракції “Батьківщина” Сергій Власенко.

Надзвичайна енергетика

Парламент у першому читанні проголосував за реформу “Нафтогазу” та за запровадження надзвичайного стану в енергетиці. Перше голосування за урядовий проект Рада провалила, з другої спроби прем'єр-міністр Арсеній Яценюк таки дотиснув депутатів.

Яценюк навіть погрожував відставкою, зрештою, урядовий законопроект таки проголосували.

Без канікул

В умовах війни Верховна Рада вирішила попрацювати без канікул. За це проголосували 288 народних депутатів. Сесійні тижні визначатиме спікер, сама ж сесія триватиме до 2 вересня.

Бої на сесії

Сесія Хмельницької облради переросла в бійню. Активісти вимагали від губернатора Леоніда Пруса призначити головним медиком області Бориса Ткача. Про таке кадрове рішення, начебто, пообіцяв сам голова Хмельницької ОДА. Втім, на сесії він вирішив, що посада Ткачу не дістанеться. Активісти почали вимагати відставки губернатора, у хід пішов сльозогінний газ.

Очільник Хмельницької області декілька разів намагався втекти. Урешті він вистрибнув у вікно, пожертвувавши власним піджаком.

Гнів народу на Пруса чекав і на вулиці . Зрештою після чергової порції сили - губернаторові Прусу таки вдалось утекти.

Олімпійське перенесення

Зимової олімпіади 2022 року у Львові не буде. Україна відкликала свою заявку на проведення олімпійських ігор. Причина - неспокійна ситуація в країні. Ймовірно, Львів подасть заявку на проведення олімпіади 2026 року.

Знову на посаді

Мартіна Шульца переобрали головою Європарламенту. Під час першого засідання Європарламенту німецького соціал-демократа підтримала більшість депутатів. Кандидатура Шульца на посаду була узгоджена між главами держав та урядів ЄС. Мартін Шульц обійматиме крісло Президента Європарламенту два з половиною роки.