У Львові планують створити 3 Територіальні медичні об'єднання. Відтак медичне містечко розбудують на базі першого ТМО, яке спеціалізуватиметься на ургентній медицині.

Актуально Початок добрих змін: у Львові підписали Меморандум щодо підтримки напрямків розвитку медгалузі

Наразі медзаклади конкурують між собою

Перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко розповів, що у 2020 році лікарні вперше почали отримувати гроші за пацієнтів, яких пролікували. Внаслідок цього утворився ринок послуг, тож медзаклади почали конкурувати. Потужні лікарні генерують більшу кількість послуг. Своєю чергою, менші медзаклади не мають таких можливостей.

НСЗУ буде зменшувати індекс оплати за кожен пакет. Коли раніше оплачували 100% за кожного пацієнта, то до кінця року це може бути 85%, а наступного – 60%, тобто майже у 2 рази менше за ту ж роботу. Це означає, що коштів буде менше,
– зазначив Москаленко.

Саме тому у Львові хочуть створити 3 об'єднання лікарень. Це дасть змогу додатково економити гроші, відкривати нові пакети й збільшувати кількість пролікованих пацієнтів.

"А тому автоматично збільшити кошти на оплату праці медичних працівників. І найголовніше, це підвищення якості послуг і надання тієї послуги, якої поки немає і за нею їдуть закордон", – зазначив посадовець.

Цікаво Ціль – бути першим медичним хабом в Україні, – Садовий про нову медстратегію у Львові

У Львові розбудують медичне містечко

Під час форуму підписали Меморандум між Міжнародною фінансовою корпорацією, Агенцією державно-приватного партнерства та управлінням охорони здоров'я Львівської міськради. Він дасть змогу розпочати процес оцінки фінансування для розбудови медичного містечка на базі інституцій першого ТМО.

"Об'єднання лікарень – це другий обов'язковий крок реформи. Це покращення послуг і збільшення суми коштів, підвищення оплати працівникам", – додав Москаленко.

Окрім цього, Львів отримає грант на розробку комплексної стратегії якісних медичних послуг та допомогу з розробкою економічних моделей для медзакладів.

Коротко про Територіальні медичні об'єднання у Львові

  • Львівські медзаклади планують об'єднати у 3 ТМО. Кожне об'єднання матиме свій профіль – ургентна медична допомога, відновлене лікування та акушерство і гінекологія.
  • Ургентна медична допомога. У Львівське територіальне медичне об'єднання "Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги" увійдуть 8-ма лікарня, лікарня швидкої медичної допомоги та міська дитяча лікарня.
  • Відновлене лікування. В медичне об'єднання "Лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги" увійдуть 1-ша, 4-та, 5-та лікарні та лікарня "Госпіс". Тут лікуватимуть людей, які потребуватимуть постійної допомоги.
  • Акушерство і гінекологія. У Львівське ТМО акушерства та гінекології увійдуть пологовий будинок №1 на вулиці Мечникова і пологове відділення на вулиці Рапопорта.