Спалах кору на Львівщині

За словами лікаря обласної лікарні, стан дівчини з Дрогобиччини серйозно ускладнився.

Читайте також: Що необхідно знати про вакцинацію: ексклюзивне інтерв'ю з імунологом

"В неї розвинулося таке грізне ускладнення, як коровий енцефаліт, який перебігає дуже важко. Вона зараз у церебральні комі і стан її є тяжкий", – зазначила лікар-інфекціоніст Віра Гнатюк.

Тим часом в обласній інфекційній лікарні на стаціонарі вже приблизно 150 пацієнтів із кором. Із них майже половина – діти, десятьом немає і року. Тож вони не встигли отримати щеплення.

Кір - що це?
Це надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях — до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

У львівській обласній дитячій лікарні із кором лежать троє немовлят. Двійню хлопчиків привезли із Кам'янка-Бузького району, ще одного новонародженого – з Радехівського. Усі вони заразилися кором одразу при народженні. Адже ознаки інфекції у їхніх мам з'явились після пологів. У малюків – ще пізніше.

"На фоні проведеної терапії їх стан йде з позитивною динамікою. Перед тим в нас на лікуванні перебували ще двоє діточок з кором. В одної дитинки була пневмонія, в іншої – не було, обійшлося легшим перебігом", – розповіла лікар-неонатолог Лариса Григоренко.

Статистика по Львову та Україні загалом

Львівщина – у лідерах за кількістю хворих на кір. Щодня в області фіксують щонайменше 100 нових випадків захворювання. Медики кажуть, що на Львівщині немає жодного села чи міста, де б не реєстрували кір.

Ми щоденно реєструємо десь 100 випадків захворювання. Вже від початку року ми маємо приблизно дві тисячі випадків захворювання на кір, що теж говорить про небезпеку цієї ситуації, яка склалася. На жаль, минулого року ми мали два випадки. Цього року один летальний випадок,
– прозвітував заступник директора Лабораторного центру МОЗ Олег Когут.

Напруженою ситуація є й у інших областях України. Відтак незабаром Міністерство охорони здоров'я розгляне питання про оголошення епідемії кору в Україні.

Читайте також: Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика

Від початку 2019 року на кір захворіли майже 10 тисяч людей, ще 5 померли.

5 областей з найвищою захворюваність на кір в Україні:

  1. Львівська (загалом 1 559 людей: 544 дорослі та 1 015 дітей);
  2. Рівненська (827: 257 дорослих та 570 дітей);
  3. Вінницька (813: 341 дорослий та 472 дитини);
  4. Хмельницька (629: 332 дорослі та 279 дітей);
  5. Місто Київ (673: 356 дорослих та 317 дітей).

Як вберегтися від кору

Заразитися кором може кожен. Єдиний засіб вберегтись – зробити щеплення. Адже вакцина зменшує шанси підхопити вірус, запобігає ускладненням і летальним наслідкам. Якщо ж перебували у контакті з зараженими, варто все ж перестрахуватися.

"В таких випадках всім вагітним, щепленим і нещепленим, вводиться імуноглобулін. Він протидіє, зменшує важкість можливого перебігу кору", – пояснив заступник головного лікаря дитячої клінічної лікарні Роман Герега.

Читайте також: Як вберегтися від кору: все про вакцинацію

Якщо в Україні оголосять епідемію кору, "тоді МОЗ матиме більше повноважень, щоби закуповувати більше вакцин. Щоби розширити список тих, які можуть отримувати вакцину", наголосила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Кір - симптоми
- млявість, порушення сну та зниження апетиту;
- пізніше – поява нежитю та кашлю, підвищення температури;
- вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються;
- в такий період очі стають чутливими (складно дивитись на світло), може бути запалення ока (кон'юнктивіт);
- одна з осоновних ознак – коли на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки;
- на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів;
- тоді на шкірі з'являється дуже помітний висип червоних цяток;
- може посилитись нежить та набрякнути обличчя;
- до симптомів може додатись пронос, посилений головний біль, інколи хворі навіть непритомніють.


Як визначити кір: симптоми у дітей та дорослих

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.