Про це у прямому ефірі 24 Каналу розповів юрист Центру протидії корупції Віталій Цокур.

Група осіб, які фігурують в кримінальному провадженні НАБУ, використовують державні кошти для власного збагачення. Завдяки налагодженим схемам "команда" Труханова безпосередньо отримує гроші, або ж майно чи землю, стверджує Віталій Цокур.

Читайте також: Найєм розповів, хто "кришував" Труханова і чому СБУ й ГПУ роками нічого з ним не робили

За даними представника Центру протидії корупції, одним із найбільших джерел збагачення є ремонт доріг на Одещині.

Це, перш за все, ремонт доріг. Я так розумію, що Труханов та його оточення тривалий час цим займаються, понад 10 років. Це вигідна стаття доходу, оскільки тут "крутяться" мільярдні суми,
– розповів Віталій Цокур.

Як відомо, детективи НАБУ розслідують факт розкрадання грошей, виділених державою на ремонт доріг. Мова йде про понад 800 мільйонів гривень.

Окрім цього, "команда" Труханова приватизовувала комунальне майно, зокрема, досить відомі об'єкти. За словами Віталія Цокура, мова йде про резиденцію одеського виконкому, що розташована на узбережжі пляжу "Аркадія", та приміщення в історичному центрі міста.

Якщо порівняти ті ціни, за якими приміщення продавались із ринковою вартістю, то вони занижувались в 3 – 5 разів, як мінімум. Якщо говорити про завод "Краян" – це взагалі окремий прецедент, оскільки нерухомість була придбана за ціною, що перевищує її вартість у 18 разів,
– зазначив Віталій Цокур.

Однак найбільше прибутків Геннадій Труханов та його соратники отримували від заволодіння землею та використання її для вигідних проектів. Для цього в Одесі ухвалили містобудівні документи, які давали змогу очільнику міста збагачуватись на будівництвах висоток на узбережжі та в історичних районах.

Нагадаємо, що Геннадія Труханова затримали в аеропорті "Бориспіль", куди мер Одеси прилетів з Варшави. На летовищі детективи НАБУ оголосили одіозному главі міста про підозру. Ще чотири чиновники Одеської міськради і два керівника приватної фірми проходять по одній справі. Окрім цього, у розкраданні державних грошей підозрюється заступник Труханова Павло Вугельман.