Про це в коментарі виданню ZAXID.NET розповів правозахисник, експерт "Центру громадської адвокатури" Богдан Зелений.

Зазначимо, що раніше Львівський обласний військкомат на своїй сторінці у Facebook оприлюднив списки тих, хто ухиляється від строкової служби.

"Представники військового комісаріату у цій ситуації – неправі. Не можна говорити про людей, що вони ухиляються від призову, поки це не встановить суд. Військові мали б утриматися від подачі інформації саме у такій формі", – зазначив експерт.

Читайте також: В Україні збільшено кількість призовників на строкову службу в жовтні-листопаді

Щодо персональних даних (імені, прізвища, дати народження), то їх можна оприлюднювати лише зі згоди особи. Навіть у рішеннях суду, які публікуються у Єдиному держреєстрі судових рішень, прізвища осіб, визнаних винними, все одно приховані,
– наголосив Зелений.

Він також пояснив, що військові не можуть посилатися на загальний обов’язок призовників самостійно з’являтися до військкомату, коли оголошений призов, оскільки законом передбачено чіткий порядок призову.

Є чіткий порядок виконання закону – спершу людина має отримати повістку. Вимогу з’являтися у військкомат самостійно можна було б застосовувати прямо, якщо б не було цього визначеного порядку,
– розповів правозахисник.

Варто наголосити, що в опублікованому військкоматом списку трапляються й імена студентів денної форми навчання, які мають законне право на відстрочку від призову на військову службу.

Читайте також: Осінній призов-2017: 8 фактів, які потрібно знати

У свою чергу офіцер групи з роботи з громадськістю Львівського обласного військкомату Роман Поронюк переконує, що закон один для всіх, і усі призовники зобов’язані з’явитися до військкоматів у десятиденний термін після оголошення призову, у разі якщо не отримали повістку.

За інформацією видання, справи злісних "ухильників" від призову передано до поліції, тож тепер їм загрожує рік умовного позбавлення волі.