Тіммерманс пригадав, що коли Велика Британія приєдналася до ЄС, йому було 12 років – він саме вивчав англійську мову у британській школі у Римі. Повний текст листа політик опублікував у виданні The Guardian.

Читайте більше: Два сценарія після Брекситу: чи є загроза розпаду Великобританії

Він висловив свої почуття любові до Великобританії і розчарування щодо бажання країни вийти з ЄС. А також запевнив, що чекатиме її повернення.

Я добре знаю, яка ти є, і я люблю тебе. За те, ким ти є, і що ти мені дала. Я наче старий коханець. Я знаю твої сильні і слабкі сторони... Ти вирішила піти. Це свого часу розбило мені серце, але я поважаю твоє рішення. Сумно, що через три роки член нашої сім'ї хоче розірвати наші родинні зв’язки. Але в той же час я знаходжу розраду в тому, що ці узи ніколи не можуть бути остаточно розірвані. Ми нікуди не подінемося один від одного, і ти завжди зможеш повернутися,
– написав Тіммерманс.

Що відомо про Brexit? 23 червня 2016 року у Великій Британії провели референдум щодо подальшого членства країни у ЄС. Тоді 51,9% громадян підтримали ідею Brexit. Попередньо вихід країни з ЄС запланували на 29 березня 2019. Однак після трьох провальних голосуваннь, ухвалення рішення перенесли на 31 жовтня.

19 жовтня майже півмільйона британців виступили із протестами проти Brexit. Проте рішення не ухвалили й 31 жовтня.

12 грудня на позачергових парламентських виборах у Британії здобула перемогу Консервативна партія прем'єр-міністра країни Бориса Джонсона. Саме він й ініціював проведення дострокових парламентських виборів через постійні зволікання з виходом з Європейського Союзу. Джонсон пообіцяв, що у разі перемоги планує закінчити вихід Великобританії з ЄС до 1 січня 2020 року.

20 грудня Палата громад врешті ухвалила законопроєкт про затвердження угоди виходу із ЄС.