Таку думку в коментарі виданню "Гордон" висловив політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл, коментуючи заяву міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака про те, що законопроект про реінтеграцію Донбасу передбачає заміну терміну "АТО" на "операцію з оборони України".

"Ми не хочемо використовувати слово "війна" вже давно. Людей, які багато говорять про необхідність використання цього слова, я вважаю провокаторами. Адже саме оголошення війни повністю зруйнує переговорний процес із нашими партнерами", – пояснив Чорновіл, зазначивши, що термін "війна" вимагатиме від цих партнерів зовсім іншої реакції, ніж та, яку вони демонструють зараз.

Читайте також: Весь світ уже визнає, що Путін – агресор, і це його війська на Донбасі, – експерт

Окрім того, політолог наголосив на тому, що у випадку оголошення війни на Донбасі російська влада може скерувати туди свої військові з'єднання.

Якби ми заявили про війну з РФ, Москва використовувала б не формальних відпускників, а загальні військові з'єднання або підключила б авіацію. Зараз ми б'ємо окупантів так, що з них пір'я летить. А самі водночас тримаємося дуже гідно. Та річ у тому, що нам протистоїть несформована російська армія,
– пояснив Чорновіл.

Він також висловив переконання, що використання слова "війна" принесе лише додаткові проблеми Україні, адже з країною у стані війни обмежують усі фінансові та військові контакти. Водночас Чорновіл зазначив, що із терміном "АТО" треба було прощатися вже давно.

"Запропоноване перейменування передбачає зміну концепції управління процесом бойових операцій. Термін "операція з оборони України" – дуже чіткий. Цю норму визначено у статуті ООН. Згідно з нею, країна, яка зіткнулася з агресією, має право використовувати збройні сили і проводити військові операції проти агресора", – почснив експерт.